“З’їсти його або запропонувати іншим”: Що робити, якщо на тарілці залишився останній шматок

Кожен із нас стикався із ситуацією, коли на тарілці залишається останній шматок і ми не одні. Як же ввічливо вчинити у такому разі? З'їсти його з найнезворушнішим виразом обличчя або, всупереч своїм бажанням та апетитам, запропонувати іншим учасникам трапези, інформує Ukr.Media.

Розібратися у цьому непростому питанні нам допоможе спеціальне правило сучасного міжнародного етикету. Отже, якщо на спільній тарілці залишається останній шматок, і ви на нього ґрунтовно поклали своє око, насамперед потрібно запитати себе, чи дісталося всім порівну, чи хтось з'їв помітно менше за вас.

Якщо хтось з'їв значно менше за інших, з більшою ймовірністю, права на останній шматок належать саме йому. Краще дочекатися, поки він або візьме останній шматок, або від нього відмовиться на користь інших учасників. Це стосується вас. Якщо саме ви з'їли менше за інших, доля останнього шматка у ваших руках.

Якщо встановити на око, хто скільки з'їв, неможливо, без будь-якого сумніву або сором'язливості, незворушно запитайте оточуючих, чи не хоче хтось з них поласувати останнім шматком.

Скажіть будь-яку просту фразу за типом: "хтось із вас буде", "хтось із вас бажає". У багатьох випадках люди відмовляться, оскільки діє правило ввічливості, правило виховання та правило першого бажання.

Якщо хтось захоче останній шматок, ласкаво покладіть йому його на тарілку або попросіть офіціанта це зробити за вас. Якщо всі відмовляться, — сміливо беріть його без найменшого докору сумління.

Джерело