Зеленський: Асамблея Міжнародної морської організації підтримала Україну

Президент України Володимир Зеленський фото: скріншот

Зеленський: «Мільйони робочих місць в Україні залежать від експорту, який здатна забезпечити наша держава»

Сьогодні Асамблея Міжнародної морської організації (ММО) ухвалила резолюцію на підтримку зусиль України у Чорному морі – українського успіху з відновлення судноплавства й роботи нового «зернового коридору». Про це повідомив президент України у вечірньому відеозверненні.

Будь ласка, читайте текст після реклами

«До речі, цей експортний коридор уже дав результат – понад 7 мільйонів тонн вантажів. І це дуже вагомо – це наша економіка. І не лише робота портів та аграріїв, а й багатьох інших та суміжних галузей. Мільйони робочих місць в Україні залежать від експорту, який здатна забезпечити наша держава. І я дякую всім у світі, хто допомагає з цим Україні, – розповів Зеленський та додав: – Зокрема, тепер Міжнародна морська організація буде підтримувати наші зусилля, є і відповідне рішення – оцінити, якої технічної допомоги ми потребуємо для нормальної роботи морського коридору».

Глава держави відзначив й роботу залізниці. Тільки за цей листопад «Укрзалізниця» перевезла 14 мільйонів тонн вантажів.

Будь ласка, читайте текст після реклами

«Це рекордний показник за час від початку повномасштабної війни, і фіксуємо хорошу роботу залізниці на напрямах як експортних, так і імпортних, і у внутрішніх перевезеннях. Я вдячний усьому колективу «Укрзалізниці», всім нашим транспортникам, кожному й кожній, хто працює в українських портах, і всім тим країнам і народам, які реально підтримують європейські «Шляхи солідарності», створені, щоб допомогти народу, який протистоїть агресії», – розповів президент.

Зеленський також поінформував про доповідь керівника зовнішньої розвідки Олександра Литвиненка.

«Важлива й актуальна інформація щодо того, чого варто очікувати Україні, до чого готуватися. Провів нараду і з міжнародниками щодо наших зовнішньополітичних комунікацій у грудні: плануємо активну роботу на кожен тиждень цього місяця. Очікуємо й важливих домовленостей із партнерами до кінця року. Пріоритет незмінний – зміцнювати державу, захищати людей, додавати сили нашим позиціям – в усьому. І я вдячний усім, хто свої особисті інтереси не ставить вище від інтересів Української держави. Хто воює. Працює. І допомагає», – доповів очільник України.

Зокрема Володимир Зеленський відзначив воїнів мобільних вогневих груп.

Будь ласка, читайте текст після реклами

«Тільки за минулу ніч під час чергового нальоту «шахедів» вдалося знищити 18 дронів. Більшість. І більшість зі знищених – результат саме мобільних вогневих груп. Так і має бути. Я дякую всім, хто тренує воїнів таких груп і хто працює для їхнього забезпечення всім необхідним. Минулої ночі гарно відпрацювали мобільні вогневі групи в Миколаївській, Херсонській, Івано-Франківській та Кіровоградській областях. Я вдячний вам особисто, хлопці, та всім іншим, хто щодня й щоночі – на чергуванні в різних наших регіонах», – сказав президент.

«Також відзначу воїнів Повітряних сил – наших льотчиків, інженерів, зенітників та підрозділи ППО Сухопутних військ. Ваша уважність, воїни, і влучність – це стійкість усієї нашої держави й наших міст», – додав Зеленський.

Раніше повідомлялося, що  4 грудня, Україна та Європейський союз провели перший раунд консультацій щодо колективних гарантій безпеки. У ньому взяли участь заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква та заступник голови дипломатії ЄС Шарль Фріз.