Затверджено Стратегію менеджменту системи військової освіти за принципами НАТО

Міністерство оборони України затвердило Стратегію менеджменту системи військової освіти. Суть змін полягає у формуванні правового підґрунтя для упорядкування й розмежування зон відповідальності Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України та військових вишів. Це дозволить зробити систему управління більш функціональною, а також відкриє шлях західній моделі лідерства. Активну участь у розробці стратегії брали партнери з держав-членів НАТО.

Про це інформує Міністерство оборони України.

«В умовах війни нам потрібні своєчасні продумані рішення для побудови монолітної системи військової освіти та ефективні інструменти для її управління, які відповідають вимогам НАТО та ЄС. І розроблена Стратегія менеджменту системи військової освіти є саме таким дієвим інструментом досягнення довгострокових цілей, що дає змогу виявити проблемні аспекти, правильно розставити пріоритети та розподілити повноваження. Для нас важливо максимально синхронізувати зусилля в інтересах Збройних Сил України та інших складових сил оборони. В цьому нам активно сприяють партнери, тож вдячний нашим іноземним радникам з держав-членів Альянсу за досвід і фахову підтримку в підготовці Стратегії», – зазначив перший заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк.

Метою Стратегії є впровадження сучасних управлінських процесів в системі військової освіти.

«Стратегія менеджменту системи військової освіти дає нам змогу сформувати загальне бачення процесів на всіх рівнях управління системою військової освіти, об’єктивно їх оцінювати та коригувати, а також створювати умови для синхронізації дій і концентрації ресурсів різних суб’єктів освітньої діяльності», – переконаний директор Департаменту військової освіти і науки Міністерства оборони України Володимир Мірненко.

Довідково: розробляти стратегію допомагав радник високого рівня від Литовської Республіки генерал-майор (у відставці) Віталіюс Вайкшнорас, який свого часу брав участь у розробці аналогічного документа в Литві. Читайте інтерв’ю з генерал-майором  Вайкшнорасом для АрміяINFORM: «Тепер влада командирів в Україні не залежить лише від зірок на погонах» 

Джерело