Загубите всю розсаду: навіть не здумайте садити її в ці ємності

Що б не радили сусіди-городники, але економнішого варіанту, ніж посадка розсади в стаканчики від сметани, придумати ще нікому не вдалося, інформує Ukr.Media.

На дачних форумах можна знайти масу цікавих публікацій про те, як експериментальним шляхом у яєчній шкаралупі вдалося виростити стійкий до всіх негараздів кущ томата.

Експерти розповіли, які ємності для посіву насіння на розсаду точно не підійдуть.

Дачники люблять винаходити й економити, але щоб експерименти не закінчилися купівлею розсади на ринку, потрібно тримати вухо гостро.

Шкідництво

  • Нема чого збирати втулки від туалетного паперу, для того, щоб потім цілий день викроювати з них одноразові ємності для посівної.

По-перше, можна витратити багато часу на марне заняття.

По-друге, картонні ємності досить скоро намокнуть, а через вогкість з'явиться цвіль, і сходи доведеться пересаджувати раніше терміну.

  • Лотки від курячих яєць у цьому плані не набагато кращі. Ніхто не забороняє вирощувати в них цибулю на перо, але не більше того.
  • Шкірка цитрусових, яєчна шкаралупа і чайні пакетики — всі ці відходи можна використовувати як ємності тільки в порядку експерименту.

Якщо розпорядитися з їхньою допомогою всім насіннєвим фондом, то результат може дуже засмутити.

У чому причина

Причина в тому, що для більшості культурних рослин потрібні ємності відповідного обсягу.

Наприклад, з пасльонових найбільш примхливий — болгарський перець. Його висівають відразу в окремі стаканчики об'ємом 0,7 літра.

Для баклажанів потрібна ємність об'ємом близько літра на корінь.

Помідорам потрібна ємність 0,5 літра, для висаджування у відкритий ґрунт, і 0,7 літра для тепличної.

Решта овочевих культур ростуть у ємностях об'ємом від 0,4 літра.

Джерело