Грядки для посадки озимого часнику слід готувати заздалегідь, приблизно за 2-3 тижні до початку робіт. Що додати в землю для багатого врожаю, розповіли досвідчені садівники, інформує Ukr.Media.
За їх словами, рослини бажано посадити таким чином, щоб вони розташовувалися з півночі на південь. Переходячи зі сходу на захід, сонце буде постійно висвітлювати грядки рівномірно і з усіх боків.
Також важливо пам'ятати, що часник любить нейтральні, або злегка закислені ґрунти. В іншому разі рослини не будуть нормально розвиватися. У таких випадках зазвичай допомагає доломітове борошно, проте точне дозування залежить від закислення вашого ґрунту. Користуватися засобом потрібно строго за інструкцією.
Зазначається також, що земля для посадки часнику має бути поживною і пухкою, пропускати воду і повітря. У піщану землю найкраще додати глину, подрібнену до стану порошку (8-9-літрове відро глини на 1 кв. м).
Якщо ж ґрунт, навпаки, досить важкий і погано пропускає воду, використовують розпушувальний матеріал. Наприклад, пісок (8-9-літрове відро глини на 1 кв. м).
Щоб підвищити вміст гумусу в землі, рекомендується додати та рівномірно розподілити компост або перегній із розрахунку: стандартне відро на 1 кв. м. Потім потрібно внести золу — 1-2 склянки на 1 кв. м.
Обов'язковими мінеральними добривами є суперфосфат і сульфат калію. Їх додають приблизно по 1 ст. л. на 1 кв. м. Однак краще все-таки діяти за інструкцією.
Важливо не забути й про шкаралупу від яєць. Це підживлення не обов'язкове, але воно допомагає часнику рости й розвиватися швидше. Кілька щіпок шкаралупи вносять у ґрунт. Можна також внести компост, перекопати та полити.
Роботи слід проводити, коли на вулиці буде близько плюс 10-12°C. Зазвичай це третя декада вересня або початок першої декади жовтня.
Залиште відповідь