З чого можна недорого зробити дренаж для кімнатних рослин, у чому плюси й мінуси кожного з варіантів

Дренаж необхідний всім кімнатним рослинам, які ростуть в горщиках. Він відводить надлишкову вологу і не дає воді застоюватися біля коренів. Найпопулярніший вид дренажу ― керамзит. Він продається у квіткових магазинах і, хоча коштує недорого, його можна замінити дешевшими, або навіть безкоштовними матеріалами, інформує Ukr.Media.

Щебінь

Гравій або щебінь ― повноцінна заміна керамзиту. Ці матеріали відмінно пропускають воду і не руйнуються під її впливом. Крім того, щебінь обтяжує горщик і не дає йому перевернутися під вагою рослини.

Перед використанням каміння обов'язково обдають окропом і просушують. Це допомагає знищити грибки і патогенні мікроорганізми. Але слід пам'ятати, що камені погано утримують тепло і ґрунт може почати переохолоджуватися, тому ємності з таким дренажем ставлять на південне підвіконня.

Галька

Річкова і морська галька володіє тими ж властивостями, що і щебінь. Ці натуральні камені роблять горщик більш стійким і не дають воді затримуватися біля коренів.

Крім того, цей матеріал можна безкоштовно отримати, наприклад, назбиравши потрібну кількість камінчиків під час відпустки на морі. Але, як і у випадку зі щебенем, гальку перед використанням знезаражують: прожарюють в духовці, проливають окропом або гарячим розчином марганцівки.

Поролонова губка

Звичайна губка для миття посуду теж відноситься до дешевих альтернативних варіантів дренажу. Її пориста поверхня відмінно поглинає надлишки вологи і виводить їх назовні через дренажні отвори. Завдяки цьому вода не буде застоюватися біля коріння і не спровокує їх гниття.

Важливо правильно розташувати губку в горщику. Її викладають жорсткою частиною до дна, а м'якою ― до коріння рослини, а потім засипають ґрунтом. М'який пористий шар буде вбирати і відводити вологу, а нижній жорсткий не дасть ґрунту вимиватися з горщика.

Пінопласт

Пінопласт, який знаходиться в коробці з-під нової побутової техніки, краще не викидати. Він стане в нагоді для вирощування кімнатних рослин.

Дроблений пінопласт не гниє, не покривається пліснявою і не вбирає вологу, а пропускає її до дренажних отворів. Також він грає роль утеплювача і вберігає коріння рослини від переохолодження.

Мох сфагнум

Цей природний матеріал найкраще справляється з функцією дренажу. Він не тільки вбирає надлишки вологи, але і на час утримує її, поступово віддаючи в ґрунт. Також мох дезінфікує і оздоровлює ґрунт, робить його більш пухким і повітропроникним.

Запастися цим матеріалом можна в болотистому лісі, а зберігати мох слід в прохолодному місці. Перед викладенням у горщик сфагнум обов'язково замочують у воді на 30 хвилин і лише потім використовують.

Без дренажу при пересадці кімнатних культур обійтися не можна, інакше вони можуть загинути. Серед запропонованих варіантів ви напевно знайдете оптимальний для себе і при цьому зможете трохи заощадити на покупці спеціального матеріалу у квітковому магазині.

Джерело