Домогтися того, щоб кожна орхідея в домашньому квітнику виглядала як рослина з виставки під силу навіть квітникареві-початківцю. Важливо розуміти, що тільки дорогі добрива не допоможуть виростити здорову і красиву орхідею. Слід починати з базових речей: підбору ґрунту та горщика, планування режиму поливу, правильного освітлення та підбору відповідних підживлень, інформує Ukr.Media.
Ці 5 порад з вирощування орхідей допоможуть кожному квітникарю виростити орхідеї, від яких неможливо буде відвести око.
Вибір горщиків
В Інтернеті можна знайти багато порад про те, що для орхідей необхідні горщики з великою кількістю отворів, які розташовані не тільки в нижній частині горщика, але і на бічних стінках. Насправді через наявність великої кількості отворів відбувається занадто швидке випаровування вологи, через що коріння орхідеї пересихає.
Якщо у вас вже є горщики з великою кількістю отворів, їх можна просто заклеїти.
Оптимальний варіант для орхідей — подвійні горщики, при цьому внутрішній горщик повинен мати ніжки заввишки близько 2 см. Наливши воду у зовнішній горщик можна буде забути про поливання орхідей приблизно на 2 тижні.
Для вирощування орхідей також зручно використовувати прозорі горщики, що дозволяють стежити за станом кореневої системи.
Горщик для орхідеї вибирається залежно від обсягів кореневої системи рослини.
Вибір ґрунту
Орхідеї в жодному разі не можна садити у звичайний ґрунт для кімнатних рослин.
Який ґрунт підходить для орхідей:
- цеоліт — 1 частина;
- керамзит дрібної фракції — 1 частина;
- кора сосни — 1 частина.
- мох сфагнум — 1/3 частини.
Важливо! Мох сфагнум краще купувати влітку, щоб мати змогу добре просушити його на сонці.
Орхідеї чудово почуваються і при вирощуванні в чистому моху. Однак у цьому випадку важливо дотримуватися правил поливу, про які буде сказано нижче.
Правила поливу
Орхідеї не люблять перелив. При надлишку вологи коріння рослини починає гнити, що може призвести до загибелі орхідеї. Перед черговим поливом важливо переконатися, що ґрунт просох.
Зрозуміти, що орхідея потребує поливу допоможуть коріння рослини. Якщо вони стали світлими — час поливати рослину.
Орхідею, що росте у моху, важливо поливати дозовано. З розрахунку 30 мл води на 250 мл ґрунту.
Орхідеї можна не обприскувати в тому разі, якщо дотримано всіх правил поливу цієї рослини. Важливо стежити за станом листя: вони мають бути пружними та соковитими. Якщо тургор листя знижується, можна періодично обприскувати листя чистою водою.
Орхідеї добре переносять купання під душем. Однак у цій процедурі немає особливої необхідності, тому що при правильному поливанні та регулярних підживленнях орхідея почуватиметься чудово. Отже, витрачати час купання орхідей необов'язково.
Підживлення
Твердження, що квітучі орхідеї не можна підгодовувати помилково. Орхідеї у період квітнення також потребують підгодівлі, проте дозування має бути зменшено наполовину.
Для підживлення орхідей рекомендується вибирати спеціалізовані мінеральні добрива.
Місце утримання орхідей
Орхідея — рослина, яку необхідно берегти від сонця та протягів. Підвіконня — не найкраще місце для орхідей, адже навіть через несильний вітер прекрасні квіти можуть моментально обсипатися.
Сонячні промені можуть стати причиною появи опіків на ніжному листі. У північних регіонах орхідеї можна ставити на глухі північні вікна.
Найбільш комфортно орхідеї почуваються на стелажах з підсвічуванням. Для того, щоб орхідеї активно цвіли, необхідно встановлювати потужні фітолампи на 80 Вт — 100 Вт.
Залиште відповідь