Від цього треба позбавлятися: речі в будинку, які видають вашу низьку самооцінку

Самооцінка — це наше уявлення про власні сильні та слабкі сторони, а також про те, наскільки ефективно ми можемо справлятися з життєвими викликами порівняно з іншими людьми. Неадекватна самооцінка може призводити до проблем: людина втрачає мотивацію, знецінює раніше важливі цілі, а в деяких випадках може навіть впасти в депресію. Цей стан часто можна визначити за тим, яким оточенням та якими людьми себе оточує ця особа, інформує Ukr.Media.

Безлад у будинку

Перше, що може означати занижену самооцінку, — брудне житло, відверте безладдя, розкидані речі. Людині не може бути затишно і добре в неприбраному приміщенні, адже гармонійна особистість прагне комфорту і намагається його забезпечити.

Як може бути комфортно, коли брудна підлога, немитий посуд і невикинуте сміття створюють відчуття задухи? Людина з адекватною самооцінкою візьме віник і ганчірку, щоб прибрати та навести порядок. В той час як особа з заниженою самооцінкою може ігнорувати бардак навколо себе, відчуваючи себе комфортно навіть у такому стані.

Але не плутайте справжній бардак із творчим безладдям. Другий таки локальний і по всій квартирі не розповзається.

Старі речі

Не плутайте з антикваріатом, ретро та стильними вінтажними речами.

Якщо ви ризикнете проникнути глибше в «леговище», то виявите ще один прояв заниженої самооцінки. Деякі люди неохоче розлучаються з речами, що віджили свій вік. Ви напевно виявите у них склад старого взуття, морально застарілого та зношеного одягу. Технічно його ще можна носити, але з моди він вже вийшов, та й виглядає так собі.

Такі люди не впевнені, що гідні найкращого. Їм найчастіше навіть соромно витрачати на себе гроші та купувати нові речі. Тому й тримають старе — знову ж таки, і так зійде, перед ким тут красуватися.

Зламані речі

Третя категорія речей, яка видасть низьку самооцінку господаря, — поламані чи непотрібні речі.

Тріснула чашка, блюдце з відколотим краєм доповнять непривабливу картину. Ризикнувши присісти на диванчик, можна натрапити на висунуту пружину. А нестійкий табурет миттєво спустить вас на грішну землю. Звідти ви побачите зупинені стрілки годинника. Пильний старий телевізор, швейна машина, дзеркало, що тріснуло, дверцята шафи, що покосилися, доповнять картину.

Запам'ятайте правило: все, що зламано і не працює, має бути полагоджено або викинуто. Натикаючись постійно на непрацюючі речі, ви створюєте у своїй голові перешкоди для кращої версії себе. Як відомо, що зовні, то й усередині.

Стерильна чистота

Прийшовши до когось у гості, ви відчуваєте себе ніби в музеї. Все настільки стерильно, вишикувано по лінійці, що здається просто блюзнірством порушити цей ідеальний світ. Водночас складається враження, що тутешній мешканець зав'язаний на всі ґудзики і боїться проявити свою індивідуальність. Ніби хтось запідозрить його у недосконалості. А цій людині так важлива чужа думка. Без оцінки навколишніх вона ніби й не існує зовсім.

Звісно, лише по навколишньому середовищу і наявності чи відсутності якихось речей неможливо поставити остаточний діагноз самооцінці людини. Але це, безперечно, привід замислитися і уважніше придивитися як до себе, так і до свого оточення.

Джерело