Верховний комісар ООН закликає росію припинити атаки на Україну

Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк засудив масований удар рф по Україні та закликав москву припинити атаки.

Про це йдеться у його заяві на сайті Управління верховного комісара ООН з прав людини.

«Я шокований черговим широкомасштабним комплексом скоординованих ракетних і безпілотних ударів російської федерації по території України в ніч з 28 на 29 грудня», — йдеться у заяві Тюрка.

Він зазначив, що масовані удари були спрямовані на густонаселені райони різних українських міст та селищ, включаючи Київ, Львів, Хмельницький, Черкаси, Суми, Дніпро, Харків, Одесу та Запоріжжя. Цивільна інфраструктура, зокрема житлові будинки, пологовий будинок, школи, дитячі садки, парки, метро, торгові центри, та енергетичні об’єкти, була пошкоджена. В деяких регіонах через пошкодження ліній електропередач було припинено постачання електроенергії.

Він зазначив, що міжнародне гуманітарне право прямо забороняє атаки, навмисно спрямовані на цивільні об’єкти, а також невибіркові атаки за будь-яких обставин.

«Я знову закликаю Російську Федерацію негайно припинити атаки на Україну та неухильно дотримуватися всіх норм міжнародного права щодо ведення бойових дій», — наголосив Комісар.

Джерело