В який період найкраще пересаджувати орхідею та коли цього краще не робити

Орхідеї потрібно пересаджувати, коли її коріння повністю заповнює горщик. Також потрібна пересадка, коли корисні властивості субстрату виснажені або орхідея залита водою через недостатній дренаж і коріння почало підгнивати, інформує Ukr.Media.

Найкраще це робити після цвітіння, коли з'являються молоді пагони. Уникайте пересадки у спекотний час, а також у листопаді-грудні. Якщо ваша орхідея відцвіла саме у цей період, дочекайтеся весни. Ніколи не пересаджуйте рослину під час цвітіння, навіть якщо вам здається, що їй вже тісно у старому горщику.

Нехай вас не спокушає наявність у продажу «готових» ґрунтів для орхідей — краще приготувати суміш самостійно, щоб врахувати вимоги саме вашої рослини. До того ж це неважко, і всі компоненти окремо цілком доступні — це субстрат із соснової кори та керамзиту. Також у цю суміш часто додають мох сфагнум, він добре затримує вологу, сприяє кращому зміцненню коренів рослини в горщику.

Якщо ви все-таки вирішили купити ґрунт, то вибирайте той, у якому високий вміст соснової кори, немає землі та дуже мало компосту.

Для перевірки складу візьміть трохи суміші до рук, вони повинні залишитися чистими. Якщо виявите в ній дрібні органічні частинки, промийте її в друшляку, кажуть фахівці.

Вони також рекомендують при кожній пересадці збільшувати діаметр горщика на 1-2 см, не більше. А тепер перейдемо безпосередньо до пересадки.

Обережно витягніть орхідею і звільніть її коріння від залишків субстрату, промийте їх водою, видаліть пошкоджене, підгниле і сухе.

На дно пластикового горщика насипте кілька сантиметрів дренажу. Потім наповніть його вологим субстратом на 2-3 см нижче за краї.

Орхідеї з одним стеблом, наприклад фаленопсис, поміщають по центру горщика. Трохи зміщуючи від центру, розташовують орхідеї з ризомами — дендробіум або каттлею.

Укладіть коріння і засипте його тією ж сумішшю до країв горщика. Коренева шийка має бути заглиблена максимум на 2 см, а псевдобульби (якщо такі є) — залишатися на поверхні. Рослина вважається правильно посадженою, якщо ви можете підняти орхідею за листок і при цьому не витягнете її з горщика.

Після пересадки не поливайте рослину протягом 2-4 тижнів. Цей час необхідний для появи нових коренів і молодих пагонів. Досить зволожувати поверхню субстрату водою кімнатної температури за допомогою пульверизатора, що не містить кальцію.

Джерело