У Верховній Раді починають розгляд нового законопроєкту про мобілізацію

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки 4 січня починає розгляд поданого урядом законопроєкту про мобілізацію.

Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook член комітету, народний депутат Мар’яна Безугла. Розгляд документа в комітеті триватиме три дні.

«Всі документи, експертиза для цього підготовлені», — написала Мар’яна Безугла.

Вона також повідомила, що розгляд було вирішено проводити в закритому режимі в умовах воєнного стану.

Якщо комітету вдасться доопрацювати законопроєкт протягом трьох днів, ймовірно, парламент зможе розглянути його в першому читанні вже наступного тижня. Раніше деякі депутати заявляли, що розгляд може відбутися 10 січня.

Нагадаємо, 25 грудня Кабінет Міністрів України подав на розгляд Верховної Ради проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби». АрміяInform проаналізувала кардинальні зміни в підході до мобілізації, які пропонує уряд.

Однією з ключових пропозицій документа є обмеження термінів служби в 36 місяців. Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний заявив, що вказаний термін став компромісом з урядом за умови, що не буде загострення на фронті й що людей на передовій буде ким замінити.

Водночас Валерій Залужний виступив проти будь-якого законодавчого затвердження вимог про проведення ротації на фронті.

Джерело