Тропіки на підвіконні: як виростити лічі з кісточки

Лічі — унікальний тропічний фрукт, смак якого порівнюють з ізабельним виноградом. У себе на батьківщині це вічнозелене дерево до 15 м заввишки. На щастя, якщо його вирощувати вдома, то воно виросте всього до 1,5-2 метрів. Цвісти та плодоносити почне на 6-7 рік. Але і без цвітіння його щільне зелене листя з глянцевим відтінком виглядає досить ефектно, інформує Ukr.Media.

Кісточки лічі швидко втрачають схожість, тому сіяти їх треба одразу після того, як з'їсте плід. Зовні кісточка дуже нагадує жолудь.

Перед посадкою їх можна або замочити в теплій воді на добу, або помістити на тиждень в насичений водою гідрогель. Через тиждень всі кісточки лопаються і з «попки» з'являється корінець. І корінь, і паросток з'являються з "попочки" плода, тому садити в ґрунт кісточки потрібно не вертикально, а плоскою стороною, не заглиблюючи їх, а залишивши «спинки» відкритими.

Після того як кісточка проклюнулася треба її посадити у 200-грамові стаканчики з покупним, заздалегідь зволоженим ґрунтом для квітів. Також варто додати до ґрунту трохи перліту. Перліт можна замінити кокосовим волокном або вермикулітом.

Стаканчики ставлять на світле, тепле підвіконня. Температура повітря повинна бути не менше 22°С. Оптимальна температура 25°С.

Вже через два тижні з'явиться листя. А ще через тиждень потрібна буде пересадка в тару побільше. Краще взяти горщики на 0,5 л, щоб вистачило до весни.

Лічі надають перевагу ґрунту зі слабкою кислою реакцією. Для цього можна змішати ґрунт для цитрусів з родючим ґрунтом для розсади в рівних пропорціях і додати в нього жменю перліту.

Проста садова земля не дуже годиться, бо містить безліч спор грибків та шкідників. До того ж вона важка, її легко перелити і тоді рослини можуть загинути від підгнивання корінців. Дуже шкідливі для лічі холодна вода з-під крана і частий полив.

Поливати лічі треба теплою відстояною водою. Ґрунт поливають по мірі підсихання, не даючи йому повністю висохнути.

Оскільки лічі все-таки тропічна рослина, то їй необхідне вологе повітря. Щоденні обприскування з пульверизатора повинні бути обов'язково. Підвищена сухість повітря викликає у рослини всихання країв листочків.

В цілому виростити тропічні «жолуді» зовсім нескладно, і прикрашати підвіконня вони будуть кожен рік.

Джерело