Так ось навіщо чоловіки відрощують довгий ніготь на мізинці

Є речі, про які в нашому цивілізованому суспільстві якось не прийнято питати і говорити. Особливо це стосується питань, пов'язаних із зовнішнім виглядом людини. Звичайно, мова зараз не йде про тих невихованих людей, для яких не існує таких понять, як толерантність, такт, особистий простір — вони пхають свого носа куди попало, дуже часто не знаючи допустимих меж. Ці цікаві Варвари вивідають все, що тільки хочуть, будь-якими методами, передає Ukr.Media.

Дуже багато (особливо жінок) довго не моглі зрозуміти, навіщо чоловіки відрощують довгий ніготь на мізинці. Таку особливість зовнішнього вигляду представників сильної статі часто відносили до чогось на кшталт магічного ритуалу масонів. Так ось, зараз ми спробуємо розкласти все по поличках.

Якщо вірити деяким історичним джерелам, першими нігті на мізинці почали відрощувати аристократи ще в XVII столітті для того, щоб… відкривати листи. Так-так, така особливість зовнішнього вигляду була далеко не писком тодішньої моди, а банальною необхідністю. Найчастіше ніготь відрощували на мізинці лівої руки, так як правою зазвичай тримали перо і зброю. Незабаром листи стали запечатувати не сургучем, а простим клеєм, тому така потреба відпала.

Існує легенда, що у Франції чоловіки відрощували ніготь на мізинці зовсім з іншої причини. Справа в тому, що в тих краях в XVII-XVIII століттях стукати в двері вважалося ознакою поганого тону, а ось пошкребти її нігтем було навіть дозволено. Таким чином, довгий ніготь на мізинці був не стильним випендрежем, а необхідним атрибутом всіх, хто дотримувався правил етикету.

У 70-х роках минулого століття на вулицях США дуже часто можна було зустріти підлітків з довгим нігтем на мізинці. Нічого дивного в цьому немає. У той час в країні була дуже поширена наркоторгівля. Серед наркотиків, які користувалися величезною популярністю, на першому місці стояв кокаїн. Спритні хлопці, які були залежні від цієї речовини, винайшли геніальний спосіб: відміряти потрібну дозу чарівного порошку, насипавши його на мізинець. Цей метод став настільки популярним, що в результаті серед наркоманів навіть виникла спеціальна міра ваги кокаїну, яка так і називалася – nail (ніготь).

Більш того, в кінці минулого століття наявність довгого нігтя на мізинці у чоловіків означало приналежність до кримінального світу. У колоніях на території колишнього Радянського Союзу така особливість означала приналежність до авторитетів, так як тільки значущі фігури могли собі дозволити не працювати «на зоні», відрощуючи нігті і доглядати за ними. Це був такий собі попереджувальний сигнал для інших.

До речі, довгий ніготь на мізинці часто можна зустріти у карткових шулерів: при виконанні обманного знімання («вольта»), ніготь використовується як закладка при поділі карт.

Варто відзначити, що довгий ніготь на мізинці можна було часто зустріти у помічників машиністів. Їм вони зазвичай підкручували стрічку, на якій відображаються швидкість, зупинки, гальмівний шлях. Бачиш, для багатьох професій це просто необхідність!

Пам'ятаєш, як легендарний аферист Остап Бендер відкривав замки довгий нігтем? Зараз довгий ніготь на мізинці можна досить часто зустріти у гітаристів, та й просто у тих, хто намагається бути стильним, оригінальним і не схожим на інших.

Сподіваємося, нам хоч трохи вдалося пролити світло на настільки делікатну тему. До речі, подейкують, що навіть сам Олександр Сергійович Пушкін мав довгий ніготь на мізинці лівої руки. Це відразу ж помітив Тропінін, коли прийшов писати портрет великого поета. У ті роки це означало приналежність масонським громадам.

Джерело