Зазвичай перше, що пробують вирощувати "домашні" городники — це зелень. Починають саме з петрушки, кропу і салату. Але на практиці виростити зелень не так просто, як це здається на перший погляд. Більш того, тут потрібно врахувати стільки дрібних нюансів, що зібрати великий урожай томатів або перців в домашніх умовах виявляється в рази простіше, ніж виростити міцну, красиву зелень, інформує Ukr.Media.
В цій статті ми розповімо про головні помилки, які роблять городники при вирощуванні зелені вдома. Візьміть їх на замітку і постарайтеся не повторювати.
Не закладати дренаж
Під час посадки зелені обов'язково потрібно закладати на дно горщика або контейнера (дивлячись, в чому ви її вирощуєте) дренаж. В іншому разі волога після поливу може довго застоюватися біля коріння і приводити до появи цвілі і "чорної ніжки".
До речі, зараз у продажу є горщики з уже готовою дренажною системою. Причому деякі з них коштують зовсім недорого.
Не стежити за температурою повітря
Чим тепліше в приміщенні, тим більше світла і харчування потрібно зелені для нормального розвитку. Якщо чогось буде не вистачати, то вся зелень у вас просто витягнеться.
Саме тому краще тримати зелень подалі від батарей опалення восени і взимку, щоб повітря не було надто жарким.
Не дбати про додаткове освітлення
У період з вересня по квітень зелень обов'язково потрібно досвічувати за допомогою фітолампи. Інакше вона знову-таки почне сильно витягуватися. Їй просто буде не вистачати довжини світлового дня для нормального розвитку.
Крім того, в цей період додається додатковий фактор у вигляді високої температури повітря через опалювальний сезон. А в таких умовах зелені потрібно багато додаткового світла.
Занадто рясно поливати
Зелень (особливо на перших етапах розвитку) споживає не дуже багато вологи, тому їй протипоказані рясні поливи. Вони можуть викликати застій вологи в ґрунті і появу цвілі і грибкових захворювань.
Поливати зелень потрібно невеликими обсягами і лише після того, як почне підсихати верхній шар ґрунту.
Регулярно пересушувати ґрунт
Давати ґрунту повністю просихати теж не можна, це може призвести до того, що зелень теж швидко засохне (особливо, коли вона ще недостатньо розвинена).
Тому обов'язково дотримуйтесь режиму поливу і не забувайте своєчасно поливати зелень.
Не стежити за вологістю повітря
Під час опалювального сезону важливо стежити не тільки за режимом поливу, але і за вологістю повітря. Адже всі ми знаємо, що в цей період повітря в приміщенні стає дуже сухим, а рослини (особливо зелень) важко це переносять.
Щоб хоча б трохи знизити можливий негативний ефект, варто хоча б раз в день зрошувати зелень водою з пульверизатора. Але, звичайно, ідеальний варіант — це установка зволожувача повітря неподалік від ваших рослин.
Не підгодовувати
Підживлення — то обов'язкова умова для вирощування гарної зелені на підвіконні. І тут не потрібні якісь сильні засоби. Досить періодично підгодовувати її хоча б рідким біогумусом. Наприклад, вносити його 1 раз в 2 тижні.
Залиште відповідь