Що робити, якщо вам не сподобався подарунок партнера і як не помилитися з подарунком

Як правильно прийняти подарунок, який не сподобався і що робити, якщо ви самі виявилися дарувальником невідповідної речі, інформує Ukr.Media.

Що робити, якщо подарунок вам не сподобався

Критикувати подарунок чи вашого партнера не варто, як мінімум, заради поваги до людини, яка намагалася, витрачала час на пошуки і вкладала гроші. Перш за все, подякуйте за сюрприз. Можна сказати: «Дякую, мені дуже приємно!». Пам'ятайте про те, що дорогий не сам подарунок, а увага, надана вам. І це завжди заслуговує на подяку.

Після слів подяки можете перейти до питань про подарунок. Запитайте партнера, як йому на думку спала така думка, коли він встиг придбати презент, де його знайшов. Передавши ініціативу розмови партнеру, ви зможете полегшити ситуацію незручного становища. Але обговорення головної теми у жодному разі уникнути не вдасться. І тут все залежить від вашої готовності до правди. Якщо ви не можете зважитися на відвертість та боїтеся зачепити почуття партнера, доведеться прикрасити дійсність: скажіть, що подарунок сподобався, але не перехвалюйте його. Не варто говорити, що це найкраща річ у світі і ви постійно їй користуватиметеся. Або просто подякуйте за презент і оцініть його корисність, не кажучи про своє особисте ставлення до сюрпризу.

Скажіть, що подарунок сподобався, але не перехвалюйте його.

Але найкращим виходом таки буде чесне визнання. Щоб стосунки були по-справжньому міцними та довірчими, не варто впускати в них брехню. Скажіть партнеру, що ви дуже цінуєте його турботу та увагу, але з певних причин подарунок вам не підходить. Любляча людина обов'язково вас зрозуміє і не ображатиметься.

Що робити, якщо ваш подарунок не сподобався партнеру

Якщо ви потрапили в незручну ситуацію, коли ваш подарунок не сподобався партнерові, то не поспішайте дуже засмучуватися. Вгадувати бажання інших людей буває складно. Найголовніше, що ви зробили це щиро, і ваш обранець це оцінить. Скажіть, що наступного разу обов'язково уважніше підходитимете до сюрпризів. У здорових відносинах це має стати серйозною проблемою. Партнер увійде в становище, підтримає і не допустить ваших переживань. Можливо, ви навіть разом посмієтеся з ситуації.

Як не помилитися з подарунком

Якщо ви точно знаєте, чого хоче ваш партнер, то все просто. Ситуація ускладнюється, коли потрібно вибирати подарунок наосліп. Причому він має бути несподіваним, приємним та потрібним. Як дізнатися про бажання близької людини, щоб правильно вибрати презент, але не зіпсувати сюрприз? Є кілька способів:

  • Соціальні мережі. У сучасному світі на допомогу у виборі відповідного подарунка приходить інтернет. Якщо партнер має акаунти в соціальних мережах, вони можуть стати джерелом корисних підказок. Уважно перегляньте його обліковий запис: дізнайтеся, на які групи він підписаний, чим цікавиться, що постить. Можливо, він захоплюється настільними іграми чи любить проходити квести;
  • "Шпигунські" розслідування. Вивчіть особисті речі партнера. Звичайно, не потрібно перегинати ціпок, досконально перевіряти вміст шаф і залазити в його комп'ютер — це негарно та непорядно. Але поверхове дослідження також може дати свої результати. Наприклад, можна помітити, що у чоловіка закінчується його улюблений парфум або пошкодився чохол на телефоні. Також на допомогу можуть прийти друзі партнера: розпитайте їх, можливо, він поділився з ними своїми бажаннями;
  • Увага до слів. Ідея подарунка може прийти до вас у момент звичайної розмови з партнером. Просто потрібно уважно слухати його і брати до уваги його слова. Не виключено, що в процесі розмови він мимохідь скаже, що в нього загубилися рукавички або він хотів би провести з вами вихідні за містом.
  • Спитати прямо. Завжди приємно робити сюрпризи і вгадувати бажання партнера, але якщо ви боїтеся промахнутися з подарунком, або всі ідеї, які ви придумали, здаються вам невідповідними, краще все-таки запитати прямо. Так, сюрпризу не вийде, але людина отримає бажану річ.

Як уникнути невідповідних подарунків

Є кілька способів, які допоможуть уникнути непотрібних подарунків у майбутньому.

  • Складіть список бажань. Ваш партнер не зможе подарувати вам те, що ви хочете, якщо ви не розумієте свої бажання. Тому спочатку потрібно визначитися з конкретними варіантами. Подумайте, чого вам не вистачає, і запишіть усі речі на папері або в нотатках. Такі списки можна складати для різних приводів. При цьому потрібно враховувати фінансові можливості партнера — не варто вибирати надто дорогі подарунки, якщо бюджет обмежений.
  • Натяки. Якщо ви знаєте, що партнер не зможе вибрати потрібний презент без ваших підказок, постарайтеся недвозначно натякнути йому про свої бажання. Наприклад, скажіть, що днями у магазині побачили річ мрії і тепер не можете перестати про неї думати.
  • Конкретні побажання. На випадок, якщо ви спокійно ставитеся до відсутності сюрпризів, скажіть про своє бажання безпосередньо і домовтеся з партнером про конкретний варіант.

Найважливіше у будь-якому подарунку — увага та турбота з боку близької людини. Навіть якщо сюрприз не вдався, це не привід сумувати та псувати всім настрій. Подякуйте своєму партнерові та оцініть його старання, а наступного разу просто постарайтеся направити його в потрібну сторону.

Джерело