Розстріляв цивільний автомобіль у Гостомелі – судитимуть військового зс рф | Події

За процесуального керівництва прокурорів Київської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно бійця-снайпера спецпідрозділу «Заслон» військ нацгвардії рф по Красноярському краю за фактами порушення законів та звичаїв війни.

Розслідуванням встановлено, що у лютому 2022 року в окупованому Гостомелі обвинувачений спільно зі співслужбовцями відкрив вогонь на ураження по цивільному автомобілю, який рухався в сторону міста Буча.

Водій автомобіля отримав численні вогнепальні поранення. Згодом потерпілому вдалось врятуватись.

Наказ на вбивство цивільного населення та розстріл всіх без виключення автівок, які проїжджали повз бойові позиції по вул. Шевченка та вул. Свято-Покровській, окупанти отримали від свого командира.

Загалом військовослужбовці зазначеного загону під час перебування на позиціях в Гостомелі причетні до розстрілу 12 транспортних засобів, внаслідок чого вбито 11 громадян, а 15 – поранено.

Раніше прокурори скерували до суду обвинувальний акт стосовно офіцера нацгвардії рф, який разом з обвинуваченим брав участь в окупації Київщини та розстрілі цього авто у Гостомелі.

За матеріалами Київської обласної прокуратури

Джерело