Розбудити дитину можна без сліз і істерик! 10 лайфхаков від знаних батьків

А після трьох місяців канікул зробити це надто складно. У вихідні в передчутті мультиків дитина і сама схоплюється з ранку раніше, будячи весь будинок. Але як тільки справа доходить до школи та садочку, розбудити її можуть тільки татів крик або мамині обіцянки у вигляді цукерок та іграшок , передає  Ukr.Media . 

Про те, як перетворити буденне пробудження у приємний процес для себе і для дитини, знає відомий психолог Дмитро Карпачов. Ми з радістю поділиться його порадами, як розбудити дитину без істерик.

Підготуй дитину з вечора

Якщо дитина зовсім маленька, збери її речі сама. А якщо вже в свідомому віці, мотивуй її на завтрашній день: підготуйте разом форму або наряд, нехай збере підручники і необхідні речі. По-перше, її не буде мучити думка про метушню з цим завтра, по-друге, вранці ви заощадите час і зможете разом пограти або поспілкуватися.

Масаж п'ят і долоньок

На п'ятах і долонях дуже багато нервових закінчень, стимуляція яких заряджає енергією. Роби масаж акуратно і м'яко, можеш трохи полоскотати, і малюк сам потягнеться до тебе. А якщо ще додати обійми і поцілунки, то про ранкову істерику можеш забути.

Давай час на пробудження

Для пробудження потрібно близько 10-15 хвилин. Діти, як відомо, примхливі істоти, тому часто роблять щось на зло. Якщо малюка не підганяти, а просто розбудити і дати час повалятися трошки, то він сам незабаром постане. Тому буди його на 15 хвилин раніше призначеного часу.

Яскраве світло

Відомо, що яскраве освітлення припинить вироблення гормону сну мелатоніну, тим самим стимулює вироблення гормонів щастя. У зимовий час, коли будити дитину доводиться в темряві, включи спочатку настільну лампу, а потім основне світло. Поступове додавання світла буде імітувати схід сонця.

Весела музика

Ніщо не пробуджує краще, ніж весела музика. Включи запальну пісню і розбуди дитину пританцьовуючи. Навіть якщо малюка не підбадьорять танці, від музики він точно прокинеться.

Солодке на сніданок

Мало дитину підняти з ліжка, її потрібно ще й пробудити і зарядити енергією. Тому подавай на сніданок пластівці з молоком, чай з цукром або солодкий йогурт. Вуглеводи гарненько поліпшать настрій кіндера.

Планування ранку

Склади список справ, які дитині потрібно зробити зранку. Можеш його намалювати або написати на окремих папірцях і повісити в потрібних місцях: біля умивальника, на дзеркалі, шафі. Це буде свого роду квест. Обов'язково хваліть дитину за правильно і вчасно зроблені справи.

Заохочення

Пообіцяй дитині за виконання всіх пунктів розкладу (почистити зуби, вмитися, поснідати, одягнутися) заохочення у вигляді мультика або гри. Тільки обов'язково виконай обіцянку. Однак не подавайся на дитячі маніпуляції.

Виклич інтерес

Це своєрідне доповнення до попереднього пункту. Ясна річ: якщо дитину буде чекати якусь пригоду чи хорошу новину, прокидатися він буде швидше. Придумай історію про те, що його іграшка втекла і її потрібно знайти, або нехай закреслює дні в календарі, що залишилися до святкової події.

Зберігай спокій

Постарайся не кричати і не нервувати. Дитина — це не ти, їй потрібно більше часу на збори і прийняття рішень. Якщо будеш підвищувати голос, вона мимоволі копіювати тебе і чинити опір.

Розкажи нам у коментарях, яким чином ти надихаєш малюка на швидке пробудження. І не забудь поділитися корисною інформацією зі своїми друзями у соцмережах!

Джерело