Коти та кішки від природи є надзвичайно цікавими істотами і досить часто їхня цікавість в природі супроводжується контактом з середовищем, яке може бути забруднене яйцями чи личинками глистів. Крім того, зараження кошенят глистами може відбуватися через материнське молоко чи навіть плаценту. Перед тим як вивести глисти у кота в домашніх умовах потрібно регулярно проводити профілактичні заходи з використанням протигельмінтних препаратів (вказану процедуру варто проводити один чи два рази на рік, а вибір препаратів порекомендує лікар-ветеринар.
Деякі з причин зараження котів гельмінтами
Заразитися гельмінтами можуть всі кішки, незалежно від породи чи віку, проте найбільш вразливими до вказаних паразитів є кошенята та тварини старшого віку з пониженим імунітетом. Досить часто зараження глистами відбувається через:
- контакти домашніх улюбленців з носіями інфекції або через їхні екскременти, де глисти можуть жити певний період. На початковому етапі видимі ознаки (симптоми) зараження, як правило відсутні, тому в таких випадках варто вдаватися до профілактичних заходів;
- вживання у їжу сирих продуктів – м’яса, риби чи пійманих птахів або гризунів, де можуть міститися личинки глистів, які після попадання в кишковий тракт активуються та перетворюються в дорослих гельмінтів;
- контакт поверхні лап з грунтом. Кішка завжди намагається приховати свої випорожнення за допомогою грунту, в якому можуть зберігатися личинки глистів, які можуть проникати в організм тварини навіть через шкіру чи подушечки лап.
Популяція гельмінтів достатньо чисельна та представлена аскаридами, які можуть досягати довжини 10 см, тохокарами, стрічковими паразитами, лямбліями тощо.
Як позбутися гельмінтів у котів та кішок
Для запобігання зараження кішок різними видами гельмінтів необхідно контролювати раціон харчування домашніх улюбленців, уникаючи годівлі з використанням сирого м’яса або риби. Крім того, потрібно регулярно змінювати наповнювач лотка, адже личинки гельмінтів можуть жити у випорожненнях кішки.
Лікарі-ветеринари для виведення гельмінтів рекомендують використовувати спеціальні краплі, які необхідно нанести на холку кішки (в місце, яке є недоступним для злизування). Також досить дієвими є різні види суспензій, яку потрібно впорснути за допомогою шприца (без голки!) у пащу тварини. Якщо вказані препарати виявилися недієвими можна скористатися ін’єкцією певних препаратів, яка вводиться за допомогою медичного шприца з найтоншою голкою (за відсутності відповідних навиків для введення препарату проти глистів через ін’єкцію краще звернутися до ветеринара).