Поради з минулого: Ці речі не треба мити так часто, як усі звикли

Здавалося б, чим частіше щось миєш, тим краще — чисто! Однак, все не так просто. Ми зібрали декілька речей, з миттям яких краще не переборщувати, бо буде гірше, інформує Ukr.Media.

Багато принципів прибирання, яких дотримуємося, просто набір звичок, що передалися нам від батьків. Все б нічого, але часто поради з минулого роблять лише гірше. Так що беремо на замітку поради нижче, щоб більше ніколи не помилятися. Ось речі, мити які не варто часто чи взагалі.

Сирий птах, риба та м'ясо

Деякі з нас звикли мити м'ясо та рибу перед приготуванням. Але насправді це не обов'язково і може бути шкідливо. Водою ви не вб'єте бактерії, а лише поширите їх ще більше — бризки та краплі будуть усюди. Чи готові мити потім і всю робочу поверхню? Будьте пильні та дбайте про своє здоров'я.

Яйця

Деякі з нас звикли мити яйця перед використанням, щоб уникнути зараження великим і жахливим сальмонельозом. Однак згідно з рекомендаціями, мити яйця перед зберіганням не варто — через це вони швидше псуються. Так що краще мити яйця тільки перед безпосереднім використанням або готувати їх круто — це набагато ефективніший спосіб боротьби зі шкідливими бактеріями.

Гриби

Смажені гриби — чудове доповнення до багатьох страв. Але деякі з нас у процесі приготування роблять жахливу помилку — миють їх. Річ у тім, що якщо помити продукт перед обсмажуванням, висушити його добре не вийде, а значить, можна попрощатися з приємною хрусткою структурою. А якщо ви помиєте гриби перед тим, як покласти їх у холодильник, то до моменту приготування вони можуть не дожити. Тож навіть не витрачайте час на їхнє промивання.

Макарони

У минулому макарони були м'якими та легко розварювалися, тому їх доводилося промивати, щоб вони не злиплися. Але сьогодні на прилавках магазинів переважно представлені макарони з твердих сортів пшениці з нормальним вмістом крохмалю, яким протипоказано миття після варіння. Якщо ви хочете насолоджуватися смаком своїх макаронів, то промивати їх не варто.

Чавунна сковорідка

Чавунні сковорідки вимагають особливого догляду. Їх не потрібно мити щоразу після використання. Часте занурення у воду, вплив засобів та губки — все це призводить до пошкодження природного маслянистого шару, утворення мікро подряпин та іржі. Краще прибрати жир із сковороди звичайною паперовою серветкою та зберігати її просто так.

Дерев'яні меблі

На поверхні предметів меблів з дерева може накопичуватися пил, але іноді принцип прибирання "чим більше, тим краще" може призвести до неприємних наслідків. Протирання дерев'яних меблів спеціальними засобами для чищення може зробити тільки гірше, адже деякі з них можуть зруйнувати захисний шар, нанесений при виробництві. Так що дерев'яні меблі протираємо тільки сухою ганчіркою.

Джерело