Популярний іспанський курорт Майорка: що подивитися

Іспанія славиться численними курортами, куди щороку приїжджає безліч туристів. Великим успіхом користуються Балеарські острови і особливо острів Майорка (або Мальорка). Саме на ньому розташоване головне місто – Пальма-де-Майорка, а також найпопулярніші курорти. Знайти, що подивитися на Майорці, легко: там багато і історичних, і природних визначних пам'яток, і просто розважальних установ, інформує Ukr.Media.

Найцікавіші об'єкти

Основні визначні пам'ятки Пальма-де-Майорка:

 • готичний кафедральний собор святої Марії (Ла Сеу);
 • палац Альмудайна;
 • готична церква святого Франциска;
 • виставковий центр Са-Льоджа;
 • музей під відкритим небом «Іспанське село»;
 • будівля мерії;
 • поїзд до міста Сольер.

Інші цікаві місця на Майорці:

 • монастир Люк;
 • замок Бельвер;
 • мис Форментор;
 • печери Дракона;
 • печера Арту;
 • заповідник Галатцо.

Зрозуміло, це не всі пам'ятки на Майорці. Щоб побачити все, не вистачить і цілої відпустки.

Краса столиці

Тим, хто замислюється, що подивитися в Пальма-де-Майорка, передусім, варто відправитися до центрального храму. Офіційно він називається собором святої Марії, а в народі – Ла Сеу – «Єпископство», тому що це головна установа єпархії острова. Це чудова готична будівля побудована в XIII ст. після вигнання маврів з Іспанії, на місці колишньої мечеті. По суті, вона символізує перемогу християнства над ісламом.

Собор займає велику площу – 6600 кв. м, в ньому міститься 18000 осіб. Побудований в стилі іспанської готики: зальний храм з 3 нефами, численними вікнами, прикрашеними вітражами XIV-XVI ст. Також в архітектурі будівлі є елементи романського стилю бароко – собор будувався довго. Завдяки великій кількості вікон в ньому дуже світло, а на східному фасаді розташоване головне вікно – «готична троянда», яка прикрашає його вітраж із зіркою Давида.

Фасад обрамлений 4 високими вежами, а на бубні головного порталу зображено Успіння Богородиці (скульптурна композиція). Собор рясніє старовинними релігійними реліквіями, а на 1 поверсі працює музей. Це одна з найвідоміших визначних пам'яток на Майорці.

Пам'ятник мусульманської культури в Пальмі – палац Альмудайна. У часи панування маврів він був королівським будинком і фортецею. Зараз це теж резиденція правителів, крім того, там розташовані Національний музей і військова комендатура Балеарських островів. Палац являє собою велику прямокутну будівлю з 4 масивними баштами по сторонах. На найбільшій стоїть фігура архангела Гавриїла, який вважається покровителем цього міста.

Навколо палацу розташований дворик з каплицею святої Анни, побудованої в XIV ст. Біля його підніжжя – Королівський сад і стародавні арабські лазні. Важлива пам'ятка для туристів усередині палацу Альмудайна – Тронний зал з численними стародавніми артефактами.

Варта уваги і готична церква святого Франциска, побудована в XIV ст. Вона прикрашена восьмикутними каплицями в стилях ренесанс і бароко, в одній з них знаходиться саркофаг з останками Раймунда Луллія – відомого філософа і теолога XIV ст.

Виставковий комплекс Са-Льоджа – ще одна цікава старовинна будівля з 4 зубчастими вежами восьмикутної форми і великими вікнами з балконами. У цьому комплексі проводяться виставки різних тематик, тому він подвійно привабливий для туристів.

Тим, хто цікавиться історією і культурою країни, можна подивитися музейний квартал «Іспанське село». Тут на великій території відтворені пам'ятки, визначні історичні будівлі, вулиці, площі різних міст країни. Також в цьому відкритому музеї є будинки, де виставлені предмети побуту різних епох, працюють лавки з сувенірами.

Ще одна важлива історична будівля – мерія міста на його головній площі Пласа Корт. Побудована вона в стилі бароко, а всі меблі та внутрішнє оздоблення відносяться до XIX ст. В холі поставлені фігури людей в іспанських народних костюмах демонів з місцевих легенд. Офіційні екскурсії в мерію проводяться по неділях.

За межами столиці

Ще чому варто відвідати Пальма-де-Майорку і що подивитися тут? Список цікавих місць можна продовжувати довго. Але тим, хто вивчив головне місто і шукає, куди можна відправитися, рекомендується поїхати в Сольєр на спеціальному старовинному поїзді. Він був побудований на початку XX ст., і внутрішній інтер'єр вагонів збережений повністю. Залізниця прокладена в той же період. Вона з'єднує Сольєр з основною частиною острова. Шлях проходить через гори, ліси і фруктові гаї так, що можна і милуватись природою, і насолоджуватися старовинною обстановкою. У самому Сольєрі є можливість відправитися в порт на трамваї початку XX ст.

Інші визначні пам'ятки острова заслуговують не менше уваги. Одна з найпопулярніших – монастир Люк на північно-заході в горах. Це найважливіший об'єкт паломництва віруючих, відвідують його і прості туристи. Головна його святиня – статуетка Святої Діви Люк з темного каменю. В монастирі є археологічний музей і великий ботанічний сад, а також готель і кемпінг.

Неподалік від Пальма-де-Майорка розташований круглий готичний замок Бельвер XIV ст. споруди. Він складається з 4 циліндричних веж, причому 3 з них з'єднані між собою круглої фортечною стіною. Четверта ж стоїть за межами цього кола. Вона з'єднується з іншим замком критим переходом і арочним мостом. Двір великий, по його периметру розташовані арки. Це єдина кругла готична будівля в світі.

Бельвер стоїть на пагорбі, з якого відкривається панорамний вигляд на столицю, бухту Пальма і острів Кабрера. В самому замку є музей, в якому виставлені археологічні знахідки та старовинні скульптури.

Чудеса природи

На Майорці є і численні природні визначні пам'ятки. До них турфірми влаштовують екскурсії, але можна відправитися і самостійно, у тому числі на машині. Місця, куди обов'язково потрібно з'їздити:

 • Мис Форментор – найпівнічніша точка острова. Доїхати до нього можна з міста Полленса. З мису відкривається чудовий вид на море, гори і сусідній острів Менорка, а під ним розташований прекрасний пляж з білим піском і чистою водою. Також тут є сторожова вежа XVI ст., з якої особливо добре оглядати околиці, і маяк XIX ст.
 • Драконові печери – комплекс 4 печер (чорна, біла, французька, Луїса Сальвадору), які рясніють сталактитами, гротами, залами і підземними озерами.
 • Печера Арту – одна з найбільших на острові. Для відвідування відкриті тільки кілька залів, і в них можна помилуватися великою кількістю сталактитів і сталагмітів. Враження посилюється від музики і світлового шоу.
 • Природний парк Галатцо. Розташований в гірській долині, рясніє озерами, водоспадами, прогулянковими доріжками. Тут можна не тільки ходити, але й купатися, влаштовувати пікніки, лазити по скелях.

На Майорці пам'ятки різні, але цікаві і пізнавальні, тому поїздка залишить безліч вражень.

Джерело