Петунія, на яку не надивитись! 7 важливих правил, які треба знати кожному садівникові

Адже це саме те, чого хочуть садівники-початківці! Яскрава копа квітів, на яку не можеш надивитись, коли виходиш у сад. Домогтися цього насправді не так складно. Достатньо лише дотримуватись ряду правил, про які розказано трохи нижче. Гарантуємо, результат вас приємно здивує!

1-й крок: вибір сорту

Є петунії, які, як не намагайся і не годуй, не наростять пишну шапку квітів. Тому ще при покупці розсади або насіння звертайте увагу, компактний це сорт або він здатний наростити довгі батоги, інформує Ukr.Media.

2-й крок: субстрат

Правильний живильний ґрунт — також запорука успіху. Земля зі своєї ділянки часто не найкращий для цього варіант. Буквально через 2-3 поливи звичайна городня земля стане кам'яною, та й живлення у ній не вистачить. Чистий покупний ґрунт сюди також не підійде. Для посадки петунії в горщик візьміть по 1 частині садової землі і компосту/торфу — і вийде ідеально збалансований субстрат!

Важливо! Кореневій системі петунії потрібен повітрообмін. Лише тоді вона розвиватиметься, як треба.

3-й крок: об'єм горщика

Цей пункт залежить від сорту обраної петунії. Чого точно не варто робити — так це висаджувати 3-5 рослин в 1 невеликий горщик, сподіваючись, що вийде пишний кущик. Петунія почне конкурувати і нічого з цього хорошого не вийде. Висадіть 1 петунію в 1 горщик. Для ампельної підійде мінімум 7 л (краще від 10 л до 20 л).

4-й крок: полив

Хоча полив здається простим питанням, але і тут часто припускаються ряду помилок. У горщиках, на відміну від відкритого ґрунту, земля швидко пересихає у теплу літню погоду. Часто доводиться поливати щодня, щоби підтримувати необхідний рівень вологості. Також неправильно поливати "в середину" квітки. Правильно так: відсунути квіткові батоги і полити по краях ґрунту під корінь.

5-й крок: формування куща

Багато садівників-початківців бояться підрізати петунію, щоб не зупинити цвітіння. Загалом петунії ростуть непогано і самі по собі, але для справді пишного куща потрібна формуюча обрізка. Є сорти, які не потребують цього, про що вказано на упаковці. У міру зростання оглядайте рослину, і самі побачите, коли настав час підрізати верхівку, щоб бічні пагони пустилися на зріст.

6-й крок: підживлення

Нарешті, одним із головних факторів правильного та пишного цвітіння петунії є підживлення. Однак вони не спрацюють, якщо не дотримано всіх попередніх пунктів. Тільки за допомогою регулярного підживлення петунія залишиться яскравим пишним кущиком все літо аж до глибокої осені. Достатньо 1 раз на тиждень вносити добрива, чергуючи кореневі та позакореневі (по листку). Просто візьміть комплексне добриво для квітів та використовуйте згідно з інструкцією на упаковці.

7-й крок: видалення насіння

У міру відцвітання петунія утворює насіння, і це логічний та природний процес. Його необхідно вчасно видаляти разом із плодоніжкою, як тільки помітили.

Дотримуйтесь цих нескладних, але вкрай необхідних правил! І тоді ваш сад стане квітучим раєм.

Джерело