Особливості догляду за кімнатними рослинами взимку, щоб захистити їх від шкідників

Зима не тільки пора снігу, морозу і свят, а й період, коли кімнатні рослини потребують особливого догляду та захисту. Адже в холодну пору року вони стають більш вразливими для шкідників і хвороб, які можуть завдати їм серйозної шкоди, інформує Ukr.Media.

Як запобігти загрозі та зберегти здоров'я і красу своїх "зелених друзів"? Порадами поділилися експерти з кімнатних рослин.

Дотримуйтесь правильного режиму поливу та освітлення

Це важлива умова для росту і розвитку рослин. Взимку вони потребують меншої кількості води, ніж влітку, тому поливайте їх помірно і тільки тоді, коли ґрунт у горщику підсохне.

Також забезпечте квітам достатню кількість світла, використовуючи додаткове освітлення, якщо необхідно.

Проводьте профілактичну обробку

Щоб попередити появу шкідників і хвороб, регулярно оглядайте кімнатні квіти на наявність ознак ураження, таких як плями, дірки, павутина.

Якщо ви помітили щось підозріле, то негайно ізолюйте хворий кущ від здорових рослин і обробіть його спеціальними засобами, які можна купити у квіткових магазинах або зробити самостійно.

Наприклад, ви можете використовувати розчин мила, оцту, часнику, тютюну або скористатися іншими народними рецептами.

Слідкуйте за температурою і вологістю повітря

Взимку кімнатні рослини часто страждають від пересихання повітря через роботу опалення. Це може призвести до зневоднення, а також до появи шкідників, таких як павутинний кліщ, попелиця, щитівка.

Щоб цього уникнути, підтримуйте вологість повітря на рівні 50-60%, використовуючи зволожувачі, бризкалки, піддони з водою або мохом.

Також не допускайте перепадів температури і протягів, які можуть негативно позначитися на рослинах.

Пересаджуйте квіти за необхідності

Зима не найкращий час для пересадки кімнатних квітів, але іноді це необхідно робити, якщо рослина виросла з горщика, постраждала від шкідників, хвороб або потребує оновлення ґрунту.

У цьому випадку вибирайте якісний ґрунт, що підходить для вашого зеленого вихованця, і чистий горщик, який має бути на 2-3 см більшим за попередній.

Пересаджуйте рослину акуратно, не пошкоджуючи коріння, і поливайте її після пересадки.

Джерело