Особливості догляду за газоном на дачі взимку

Багатьом питання може здатися дивним, оскільки вже що-що, а газон навряд чи можна запідозрити взимку у вимозі уваги дачників. Ось сніг зійде — тоді інша справа, а поки про який догляд може йти мова? Це не зовсім так. Навіть відправлений за всіма правилами зимувати газон протягом зими дечого потребує. Чого ж саме? Відповідь дали ландшафтні дизайнери, інформує Ukr.Media.

Взимку стосовно газону ми ведемо розмову не стільки про те, що потрібно робити, а скоріше про те, чого робити не потрібно. А список таких "непотрібностей" нехай і невеликий, але важливий для світлого і безпроблемного майбутнього галявини.

Отже, по-перше, як і стосовно саду та городу, стежте за сніговим покривом. І ось поки такий не встановиться на рівні 25-30 сантиметрів, по газону краще не ходити.

По-друге, навіть після встановлення зазначеного снігового шару ходити по газонах без зайвої потреби не рекомендується. І вже зовсім забороняється влаштовувати на ньому зимові шашлики та інші розважальні заходи типу запусків новорічних салютів та іншого. Зайве топтання може навесні обернутися лисинами і ділянками загиблої трави.

По-третє, дуже бажано не допускати утворення на газоні крижаної кірки, що періодично виникає впродовж зими і заважає траві та ґрунту дихати. За можливості її треба ліквідувати, замінюючи на шар нормального снігу.

Підсипати сніжок на газон — дуже корисно: у період стійких холодів краще підтримувати рівень шару десь у пів метра або навіть більше. І знову ж таки при цьому без особливої потреби на газоні не топтатися.

Джерело