Ось чому раніше у під’їздах фарбували стіни в зелений, а сходинки лише з обох боків

Ті, хто виріс у СРСР з самого дитинства, бачили ці під'їзди, ці стіни, але хоч раз хтось замислювався, чому вони пофарбовані саме так? Як ці традиції виникли і чим вони обумовлені, інформує Ukr.Media.

Навіщо фарбували стіни у під'їздах?

Причин є кілька. Основна — санітарно-епідеміологічні заходи. У радянські часи будівництво житла проходило поспіхом, тому в інженерів та архітекторів не було можливості продумати всі деталі. Одна з найбільших побоювань була пов'язана з тим, що стіни покриватимуться пліснявою. А фарба допомагала запобігати розвитку грибка, навіть незважаючи на те, що в міжсезоння багато сходових клітин були сирими.

Крім того, нерівності та інші косметичні дефекти після етапу обробки були звичайною справою, тому було вирішено, що зверху з'явиться досить товстий шар фарби. Вона приховувала багато недоліків стін у радянських багатоповерхівках.

Третя причина — проблема прибирання у під'їздах. Якби стіни не були пофарбовані, робити це було б незручно і навіть небезпечно. Гладку і ковзну поверхню було дуже легко мити, а ось мокра штукатурка, знову ж таки, швидко покривалася пліснявою. Ну і насамкінець, фарба — відмінний варіант покриття, адже, на відміну від побілки, про неї неможливо забруднитись. Саме тому стіни покривали фарбою щонайменше до рівня людини середнього зросту.

Чому стіни у під'їздах були лише зелених та синіх кольорів?

Тут слід зазначити, що ще у фарбуванні під'їздів використовували коричневий, проте основні кольори — це, звичайно, зелений та синій. Згідно з непідтвердженою версією, їх використання було обумовлено тим, що залишки фарб саме цього кольору залишалися у радянських комунальних служб після зовнішнього фарбування багатоповерхових будівель та інших об'єктів. Але це не єдина причина. Зелений і синій кольори мають заспокійливі властивості, що вже на той час було офіційно доведено. Приміщення у таких відтінках сприяють більш стабільній роботі мозку та частково усувають негативні емоції.

Чому сходи фарбували лише з обох боків?

У житлових під'їздах можна було побачити таку цікаву особливість фарбування, але ще частіше використовували такий спосіб у державних установах. Але навіщо? По-перше, вона полегшує миття сходів у громадських місцях, де за санітарними нормами потрібно набагато частіше це робити, ніж у житлових під'їздах. По-друге, так сходинки захищають від стирання. Піднімаючись ними або спускаючись, люди найчастіше наступають саме на краї. Якщо ці частини покрити фарбою, матеріал збережеться довше.

Джерело