Олександр Терен

Фото: РБК-Україна

Олександр народився 13 травня 1996 року в місті Рівне. Має технічну освіту. З дитинства був активним — займався пауерліфтингом та єдиноборствами, що згодом допомогло йому загартувати характер. Йому 28 років.

Військова служба та поранення

З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року Олександр добровільно приєднався до лав Збройних Сил України. Уже в травні 2022 року він став командиром взводу вогневої підтримки 49-го окремого стрілецького батальйону «Карпатська Січ». Його бойовий позивний — «Терен».

У День Незалежності України, 24 серпня 2022 року, під час запеклих боїв на Ізюмському напрямку, Олександр зазнав важкого поранення, внаслідок якого втратив обидві кінцівки. Попри фізичну травму, його сила духу залишилася непохитною — після трьох місяців реабілітації він став на протези й продовжив активне життя.

Життя після поранення: громадська та культурна діяльність

Invictus Games та спортивні досягнення

Після реабілітації Олександр приєднався до національної збірної України на міжнародні змагання «Ігри нескорених». У вересні 2023 року він виборов бронзову медаль з плавання на дистанції 50 метрів вільним стилем у класі ISB. Також успішно виступив у змаганнях з паверліфтингу (топ-5) та брав участь у змаганнях з баскетболу на візках та регбі серед об’єднаної команди.

Участь у культурних ініціативах

  • У травні 2023 року Олександр став зіркою благодійного вечора на 76-му Каннському кінофестивалі. Під час заходу було зібрано понад 55 тисяч євро на підтримку військової медицини та закупівлю евакуаційних машин.

  • Улітку 2023 року взяв участь у балетному перформансі у США, на сцені Каліфорнії, разом із United Ukrainian Ballet — з хореографією Емми Евелін.

  • Восени став героєм проєкту «Нескорені» телеканалу СТБ, що включав документальний фільм, інтерв’ю, фотопроєкт та спецвипуски, реалізовані у партнерстві з Укрзалізницею.

Медіапроєкти та особисті ініціативи

  • У 2023 році презентував автобіографічну книгу «Історія впертого чоловіка», у якій розповів про шлях до ЗСУ та події до моменту поранення.

  • Став героєм документального фільму «Front Row» («Перший ряд»), продюсеркою якого виступила голлівудська зірка Сара Джессіка Паркер.

  • Запустив разом із командою Youtube-проєкт «Відвал ніг, або All інклюзив» — серію подорожей Україною для оцінки рівня безбар’єрності міст.

  • Співпрацював з ювелірним брендом над створенням благодійної колекції «Цвіт Терену» та з інклюзивним ательє Lady Di atelier — над лімітованим дропом футболок «Залізні люди». Усі кошти з продажу спрямовуються на потреби ЗСУ.