Новий міністр оборони Британії приїхав до Одеси, провів переговори з Рустемом Умєровим

Міністр оборони України Рустем Умєров провів насичені переговори в Одесі з новим міністром оборони Великої Британії Джоном Хілі.

Про це сам Міністр оборони України повідомив увечері 7 липня у своєму фейсбуці.

«Для пана Хілі це лише другий робочий день на посаді, і його перша закордонна поїздка саме до України. Високо ціную цей крок», — зауважив Рустем Умєров.

За його словами, Велика Британія є одним із найвідданіших партнерів України у боротьбі проти російської агресії.

«Радий був почути від пана Хілі, що Британія залишатиметься з Україною до нашої перемоги.

Безпека в Чорноморському регіоні є нашим пріоритетом. Символічно, що візит Міністра Хілі відбувся в Одесі, і саме в День Військово-морських сил. Сполучене Королівство послідовно підтримує зміцнення військово-морського потенціалу України, і я хочу відзначити внесок Великої Британії в Коаліції морського потенціалу», — заявив Рустем Умєров.

Очільник Міноборони ознайомив іноземну делегацію із поточною ситуацією на фронті та нагальними потребами української армії.

«Системи ППО залишаються у пріоритеті. І те, що частину наших перемовин ми провели сьогодні в укритті через повітряну тривогу — чергове підтвердження цьому», — запевнив Рустем Умєров.

Він нагадав, що візит пана Хілі відбувся напередодні саміту НАТО у Вашингтоні.

«Ми узгодили позиції і вдячні британським партнерам за підтримку нашого прагнення стати членом Альянсу. Надзвичайно вдячний Великій Британії за зразкове керівництво підготовкою наших військовослужбовців», — сказав Рустем Умєров.

З його даними, в рамках програми INTERFLEX вишкіл пройшли понад 40 тисяч українських військових, а програма INTERSTORM спрямована на мовну підготовку українських пілотів та інженерів у Великій Британії.

«Дякую пану Хілі за змістовні переговори. Разом до перемоги!», — підсумував Міністр оборони України.

Як повідомляла АрміяInform, новий міністр оборони Нідерландів заявив про підтримку України під час першого візиту у Київ.

Джерело