Навіщо на кавовій упаковці дивний “клапан”? Дехто думає, щоб понюхати — але це не так

Якщо ви купуєте каву, прискіпливо оглядаючи упаковки, то, напевно, помічали, що на яскравих глянсових пакетах, в які розфасований продукт, є невеликі отвори, під яким нескладно намацати якийсь твердий маленький кружечок, порівнянний у діаметрі з дрібною монеткою, інформує Ukr.Media.

Люди називають його "клапан". Але чи всі знають, навіщо потрібна ця "дірочка"?

Відразу скажемо — так, це клапан. Клапан для дегазації. Але помиляються ті, хто вірить, ніби клапан зроблений для покупців: щоб вони могли відчути аромат продукту та вирішити, подобається кава чи ні. А деякі думають, що, "понюхавши" клапан, можна визначити чи свіжа кава, чи ні.

На жаль, так ви її не визначите. Але отримайте нарікання від консультанта за те, що віддерли фрагмент упаковки. Не повірите, але дехто так і робить.

Після того, як каву обсмажили, вміст газу в ній надмірно високий. Зерна, які пройшли термообробку, вступають в активну взаємодію з киснем. І це веде до втрати свіжості та аромату.

Але що робити виробнику? Зрозуміло, якнайшвидше помістити продукт у герметичну тару. Інакше висловлюючись, розфасувати. Але тоді газ, що виділяється, накопичиться в такій кількості, що розірве пакет!

Ось і відповідь — навіщо клапан для дегазації. Він випускає зайвий газ з пакета.

А до чого тут покупець та його міфічна можливість "принюхатися" до пакета? Все простіше, ніж ви думали. Якщо клапан на упаковці є — гарна кава. А якщо нема — не дуже. Чому? Тому що виробників, не бажаючи мати справу з реакцією газоутворення та переплатою за упаковку, просто залишивши каву на кілька тижнів на відкритому повітрі, не розфасовуючи її одразу. І за цей час продукт втратив 30-40% смакових та ароматних переваг.

Але це ще не все! Ви принесли додому пакет із клапаном і розкрили його. А далі необхідно обов'язково пересипати продукт в тару з герметичною кришкою. А якщо ваша улюблена банка, в якій ви зберігаєте каву, закривається нещільно, оберніть її вакуумним пакетом.

Джерело