НАТО збільшило військовий бюджет на 2024 рік

Військовий бюджет збільшився на 12% фото з відкритих джерел

Збільшення спільного фінансування НАТО дозволяє членам Альянсу більш ефективно долати виклики у сфері безпеки

Північноатлантичний альянс збільшив обсяг бюджетів на 2024 рік. Про це йдеться на сайті НАТО.

Більше новин на сайті voice.dp.ua

На засіданні Північноатлантичної ради 13 грудня члени Альянсу схвалили цивільний і військовий бюджети на 2024 рік. Цивільний бюджет становить 438,1 млн євро, а військовий – 2,03 млрд євро, що на 18,2% і 12% більше, ніж у 2023 році відповідно.

Цивільний бюджет НАТО надає кошти на персонал, операційні витрати, і витрати на програми штаб-квартири та її міжнародного персоналу. Військовий бюджет покриває операційні витрати штаб-квартири, командних структур НАТО, а також місій та операцій по всьому світу.

Більше новин на сайті voice.dp.ua

Третім основним елементом спільного фінансування НАТО є Програма інвестицій в безпеку НАТО, яка охоплює великі будівельні проєкти та інвестиції в системи командування й управління. Граничний обсяг на 2024 рік становить 1,3 млрд євро, що на 30% більше, ніж у 2023 році.

Заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане наголосив на тому, що збільшення та розширення використання спільного фінансування НАТО дозволяє членам Альянсу більш ефективно долати спільні виклики у сфері безпеки. Він зазначив, що спільне фінансування є проявом солідарності та колективної рішучості членів Альянсу, особливо в умовах поточних труднощів.

Нагадаємо, у середу більшість членів Сенату США підтримала законопроєкт про оборонну політику на рекордну суму $886 млрд. Проєкт оборонного бюджету передбачає зміцнення національної безпеки США за кордоном: $11,5 млрд планується на стримування Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні та ще $800 млн на підтримку України.

Читайте також: А якби замість ЗСУ наступала армія НАТО?

Джерело