НАТО домовилося з Угорщиною: Будапешт не братиме участі у новій програмі щодо України, але і не блокуватиме її

Угорщина не братиме участі у програмі довготривалої підтримки України, яку планує Північноатлантичний альянс, але і не блокуватиме цих зусиль.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном у Будапешті.

Єнс Столтенберг зазначив, що сьогодні обговорив з Віктором Орбаном кілька важливих та складних питань, які мають бути ухвалені на саміті НАТО у Вашингтоні наступного місяця.

«Я очікую, що на саміті союзники узгодять провідну роль для НАТО у надання військової допомоги та проведенні навчань для України. Я також очікую, що союзники погодять довготривалу фінансову підтримку. Це надасть передбачуваності, якої потребує Україна», — сказав генсек НАТО.

Він підкреслив, що Віктор Орбан чітко дав зрозуміти, що Угорщина не братиме участі у цих зусиллях.

«І я прийняв цю позицію. Я радий, що ми сьогодні домовилися щодо модальності для неучасті Угорщини у підтримці НАТО для України. Угорські військові не братимуть участі у цих програмах і жодні угорські фінанси не залучатимуться для цього», — сказав Єнс Столтенберг.

Генсек НАТО додав, що Віктор Орбан надав запевнення в тому, що Угорщина не блокуватиме ці зусилля, даючи таким чином іншим країнам можливість надавати військову допомогу України.

Єнс Столтенберг раніше розповів про підготовку нової системи фінансування військової допомоги України, яка може бути схвалена на саміті Альянсу у Вашингтоні в липні. Йдеться про 40 млрд євро на рік і зобов’язання на довгострокову перспективу, щоб Україна могла планувати необхідну допомогу, а також для того, щоб надіслати сигнал москві.

Зазначимо, що 13 червня у Брюсселі почнеться дводенна зустріч міністрів оборони країна НАТО, де мають обговорити деталі нової довготривалої підтримки України.

Як повідомляла АрміяInform, Міністр оборони Рустем Умєров особисто візьме участь у засіданні Ради Україна — НАТО та в засіданні «Рамштайн» 13 червня у Брюсселі.

Джерело