На Сумщині засуджено організатора серійних розбійних нападів на пенсіонерів, – прокуратура | Події

Прокурором Сумської обласної прокуратури підтримано публічне обвинувачення стосовно 42-річного чоловіка, який організував низку розбійних нападів на пенсіонерів.

У ході слідства встановлено та доведено в суді, що обвинувачений, залучивши двох спільників до злочинної діяльності, вночі проникали в будинки пенсіонерів, зв’язували їх та, погрожуючи вбивством, вимагали віддати всі цінності.

Зокрема, 20 березня 2020 року близько 3 години ночі в с. Хустянка Буринського району в будинок самотньої 76-річної жінки вдерлось троє чоловіків. Нападники зв’язали потерпілу та вимагали віддати всі цінності. Налякана пенсіонерка, побоюючись за своє життя, віддала все, що в неї було, – 200 грн. Тікаючи, чоловіки прихопили із собою деякі особисті речі потерпілої. Однак далеко втекти нападникам не вдалось, неподалік с. Степанівка Сумського району їх затримали правоохоронці.

Також доведено причетніть затриманих іще до 5 подібних розбійних нападів у Кролевецькому та Буринському районах.

Вироком суду від 21 травня 2024 року організатора групи визнано винним у вчиненні крадіжок та розбоїв та засуджено до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна, крім житла (ч. 5 ст. 185 та ч. 4 ст. 187 КК України).

Нагадуємо, до цього двох його спільників також було засуджено до 7 років позбавлення волі. Всі учасники організованої групи перебувають під вартою.

За матеріалами Сумської обласної прокуратури

Джерело