На Рівненщині судитимуть організаторів ще одного каналу переправлення ухилянтів за кордон | Події

За процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно учасників злочинної організації, які  займалися підробкою документів, внесенням недостовірних даних до електронної системи та незаконним переправленням ухилянтів через державний кордон України.

У ході досудового розслідування встановлено, що  створив злочинну організацію 30-річний житель Рівненського району, раніше засуджений за незаконне переправлення військовозобов’язаних за межі країни. Чоловік сформував стійке ієрархічне об’єднання з числа довірених осіб з досвідом міжнародних перевезень. Він, зокрема, залучив до організації каналу втечі ухилянтів своїх знайомих з Рівненщини, Волині та Львівщини. Серед них – дільничний офіцер відділення поліції та підприємець-перевізник.

Учасники злочинної організації «приймали на роботу» водіїв-ухилянтів та вносили їхні відомості до ІС «Шлях». Кожне таке «працевлаштування» за фіктивним договором коштувало військовозобов’язаним в середньому 4,5 тис. доларів США. За ці кошти організатори переправляли клієнтів через державний кордон України та проводили з ними інструктажі під час виїзду. Пізніше учасники злочинної організації повертали назад до України транспортні засоби, на яких виїхали псевдоводії.

Слідством встановлено 43 особи мобілізаційного віку, які виїхали за межі України з допомогою фігурантів, але назад не повернулись. Таким чином ділки заробили на ухилянтах-втікачах понад 2,5 млн грн.

Санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

За матеріалами Рівненської обласної прокуратури

Джерело