“Мова розповість про людину все”: Відмінності у мовленні розумних і дурних людей

Усі люди часто бувають дурнями в тій чи іншій сфері життя. І серед розумних людей трапляються ті, хто не дуже-то й душевний і з ким неприємно вести бесіду. Але частіше достатньо пару хвилин поспілкуватися з людиною, щоб зрозуміти, що в неї в голові, інформує Ukr.Media.

Чітка відмінність у мовленні та поведінці розумних і дурних людей.

Погляд на життя і наявність проблем

У дурня вони постійно. Він весь час скаржиться на чоловіка (дружину), дітей, роботу і взагалі все життя погане. Дурень сам же їх і створює. Але не вміє займатися самоаналізом і тверезо реагувати на критику.

Розумна ж людина не падає духом і не бачить негативного впливу долі, а виносить урок. Вона аналізує в ситуації себе в першу чергу. І сама вирішує свої проблеми.

Ставлення до влади

Дурню потрібно, щоб ним керували і управляли. Так, він буде скаржитися на свого боса. А головне — у нього немає поваги. Буває, що дурні займають і керівні посади. Вони не тільки не поважають своїх підлеглих, але й намагаються пригнічувати їх, щоб у своїх же очах здаватися більш значущим.

Розумний рідко схиляється перед сильними представниками, але, в той же час, він має повагу до них. А якщо перед ним досвідчена людина, то він обов'язково перехопить частину знань.

Освіта

Дурень може мати золоту медаль і два червоних дипломи, але наявність розуму це не гарантує. Він навіть матиме високооплачувану роботу, якою буде незадоволений. Дурна людина керується "стадним" рефлексом, а не своїми вимогами і бажаннями.

Відмінник у школі насправді не завжди найрозумніший. Він відмінник з підпорядкування системі, а не з розвитку свого призначення. І у розумного може не бути червоного диплома. Розумну людину виділяє те, що вона знає, чого хоче. Вона не розмінюється на загальноприйняті вимоги або стандарти, а виділяє головне і цікаве для себе. І реалізовується в цьому напрямку.

Ведення справ

У дурнів вервечка незакінчених справ. Їхні проєкти не робляться роками. Вони влаштовують нараду за нарадою з порожніми висловлюваннями, на яких нічого не вирішується. Творчі дурні завжди чогось хочуть, у них є купа ідей, вони навіть зберуть з цього приводу людей і розкажуть про свою блискучу ідею. У підсумку, тільки ідеями все це і закінчується. Тому що для того, щоб робити проєкт, потрібна сміливість і взяття на себе відповідальності.

Розумна людина завжди доводить розпочату справу до кінця. У неї не виникає подібних думок, а що як результат не принесе ніякої користі. Тому, розумна людина завжди все детально аналізує перед початком дій. І діє!

Поглинання інформації

Розумна людина дотримується розумової дієти. Вона розвивається всебічно. Вона збирає інформацію з абсолютно різних джерел і аналізує. Вона не засмічує свій мозок величезною кількістю інформації. Вона вміє її фільтрувати і відсіювати.

Спілкування

Розумна людина більше слухає, ніж говорить. Ні, їй є що сказати або додати. Але розумна людина буде вдаватися в інформацію, ставити навідні запитання, щоб доповнити чимось новим і корисним свої знання. Вона не може принизити іншу людину, сказавши, що вона дурна.

Життєві цінності

У дурня хаос у житті. І він вважає, що хтось інший винен у його хаосі, тільки не він сам. Вдома він обов'язково скандалить з родичами. Робить він це голосно, щоб усі навколо чули. Дурень не живе своїм життям, а копіює чиєсь інше. Живе стереотипами чужих картинок. Не чує себе, не чує інших. І, як наслідок, йому завжди не вистачає грошей.

У розумної людини під баланс потрапляють всі сфери її життя. Тому, трудоголік — це не показник розуму, а скоріше невміння поєднувати між собою різні частини життя. Розумна людина грамотно і без будь-якого збитку скомбінує між собою і роботу, і дім, і сім'ю, і навіть свої особисті інтереси. Вона вміє домовлятися і вирішувати питання за допомогою мозку і мови. І, о диво. Вони дійсно вирішуються!

Культура мовлення

Дурня легко впізнати за наявністю мату і слів-паразитів у мовленні. Мало того, що ці слова заряджені отруйною руйнівною енергетикою, так вони ще й звучать огидно. Тому і життя цих людей заповнене жахіттям. Які слова вони відправляють у Всесвіт, те і отримують назад у своє життя.

Розумна людина використовує чисту мову. Вона розуміє, що будь-яке знайомство може перетворитися на ділове партнерство і не хоче втратити майбутнього клієнта.

Везіння

Дурень сподівається на вдачу і все чекає, що колись хтось вирішить всі його проблеми. Він впевнений, що всі успішні люди — це діти якихось олігархів або племінники депутатів. Що всім все дістається просто так. А ось він один такий нещасний і бідний.

Розумна людина розуміє, що немає ніякої удачі. Вона всього досягає сама. Вона працює і отримує результат. Завжди залишається на позитиві в будь-якій ситуації. Тому що вона розуміє, що найбільше багатство у неї — це вона сама. Ніякі зовнішні фактори не заважають їй досягати успіху.

Багато слів і мало дій — це якраз про дурних людей. Як бачите, не завжди багатослівність — ознака розуму. Ми ж дивимося не на балакучість, а на якість мовлення.

Мудра людина вмістить завдання в кілька слів і не буде збирати з цього приводу безглуздих нарад. Розумна людина не буде витрачати час на те, що можна комусь доручити. Вона вміє грамотно делегувати за допомогою тієї ж мови. Вона вміє спілкуватися з різними типами людей їхньою мовою. Вона уважна до дрібниць. Не сперечається, не критикує. Вона відмінно виглядає, вона стильно одягнена і стежить за своїм здоров'ям.

Джерело