Міністерство економіки України визначило перелік транспортних засобів, власники яких у 2025 році зобов’язані сплатити податок на розкіш.
Про це повідомляє “Політаналіз” із посиланням на сайт Міністерства економіки України.
Ставка податку складає 25 тисяч гривень на рік. Відповідні зміни стосуються як фізичних, так і юридичних осіб, які володіють преміальними авто.
В обов’язковому порядку податок доведеться сплачувати за легкові машини, що мають об’єм двигуна понад 2,5 літра та вік не більше п’яти років. Залежно від моделі та виробника, транспортні засоби можуть оподатковуватися від одного до п’яти років.
До оновленого списку включено такі бренди автомобілів:
- Елітні британські та італійські виробники: Aston Martin, Bentley, Jaguar, Lamborghini, Maserati, Rolls-Royce
- Преміальні німецькі марки: Audi, BMW, Mercedes-Benz, Mercedes-AMG, Mercedes-Maybach, Porsche
- Японські та британські позашляховики: Lexus, Land Rover, Toyota
- Ексклюзивні бренди та автодоми: Hymer-Mercedes, Ineos
Мінекономіки формує перелік автомобілів на основі даних про середньоринкову вартість відповідно до норм Податкового кодексу України (стаття 267). Офіційний список машин, за які потрібно сплатити податок на розкіш, публікується на сайті відомства не пізніше 1 лютого.
Якщо автомобіль досягає п’ятирічного віку протягом календарного року, податок розраховується з 1 січня до початку місяця, наступного за тим, коли транспортний засіб перетнув цей поріг.
До 1 липня 2025 року власникам авто, які підпадають під оподаткування, податкові органи направлять офіційні повідомлення-рішення. Після отримання документа необхідно здійснити платіж протягом 60 днів.
Нагадаємо, що своєю чергою Міністерство соціальної політики України спростувало інформацію про нібито запровадження податку на пенсійні виплати.
Згідно з інформацією, жодних додаткових обов’язкових відрахувань з пенсій не передбачено. Натомість працівники матимуть можливість добровільно здійснювати додаткові внески, що сприятиме збільшенню їхніх майбутніх виплат після виходу на заслужений відпочинок.
У Міністерстві повідомили, що в рамках покращення соціального захисту населення було розроблено комплексну реформу пенсійного забезпечення. Відповідні законопроєкти вже подано на розгляд органів влади, а також передано іншим зацікавленим сторонам для обговорення, внесення коректив та пропозицій.
Очікується, що реформа дозволить громадянам самостійно впливати на розмір своїх майбутніх виплат, накопичуючи додаткові кошти протягом трудового життя.