Ми дивилися цей мультфільм не замислюючись, а сьогодні це стає реальністю

Мультфільм «ВОЛЛ-І», випущений студією Pixar у 2008 році, розповідав про не найрадісніший варіант майбутнього. П'ятнадцять років тому світ мультфільму здавався просто гротескною антиутопією, проте сьогодні те, що відбувається в ньому, виглядає все більш і більш реальним, інформує Ukr.Media.

Проблеми зі сміттям

За сюжетом «ВОЛЛ-І», люди були змушені покинути Землю, оскільки планета перетворилася на одне велике звалище. Ця проблема є актуальною для нас уже не перший рік. Людство дуже багато споживає, внаслідок чого щодня виробляє величезну кількість сміття. У світовому океані є як мінімум п'ять плям для сміття, а найбільше з них Тихоокеанське, площею трохи більше ніж дві України. Такі катастрофічні масштаби забруднення планети можуть призвести до того, що в майбутньому наша Земля перетвориться на таке ж величезне звалище, як і Земля з мультфільму.

Тотальне ожиріння

Всі люди, показані у «ВОЛЛ-І», страждали від надмірної ваги та відсутності руху. Вони настільки звикли до безтурботного життя, що розучилися навіть ходити. Схожу ситуацію ми вже можемо спостерігати у нашій реальності. Через те, що останнім часом зручності стали доступнішими та різноманітнішими, у людей сильно знизився рівень фізичної активності. Вчені б'ють на сполох і попереджають, що вже до 2025 року понад 205 мільйонів дітей віком від п'яти до дев'ятнадцяти років страждатимуть від ожиріння. Сервіси з доставки їжі, розумні функції будинків та безлімітний інтернет незабаром можуть зробити з нас таких самих безпорадних створінь, як люди зі світу «ВОЛЛ-І».

Роботи-помічники

У мультфільмі всю роботу за людей виконують спеціальні роботи. Вони вчать дітей, забираються та займаються дослідженнями. Такі роботи вже давно не новинка і для нас. У багатьох будинках з'явилися роботи-пилососи та розумні колонки. У ресторанах можна зустріти роботів-офіціантів, вчені користуються роботами-дослідниками, а також вже проходять спортивні змагання між машинами.

Проблеми з екологією

Сюжет «ВОЛЛ-І» крутиться навколо останньої рослини, що залишилася на землі, і допоможе знову озеленити мертву планету. У нас все не так погано, проте ми з кожним роком наближаємось до екологічної катастрофи. Глобальне потепління, яке посилюється забрудненнями повітря і дірками в озоновому шарі планети, може призвести до того, що рослини перестануть виробляти кисень, необхідний для існування всього живого на Землі. Якщо люди в майбутньому не знайдуть способу виробляти енергію без шкідливих відходів, ми ризикуємо опинитися у світі без жодної рослини.

Штучний інтелект

Гігантським космічним кораблем, яким подорожують залишки людства у мультфільмі, управляє штучний інтелект. Сьогодні тема штучного інтелекту стоїть гостро, як ніколи. Нейромережі досягли такого рівня розвитку, що вони вже здатні створювати музику, писати книги, малювати картини та багато іншого. Людство поки що не створило штучного інтелекту, здатного мислити самостійно, проте провідні світові фахівці стверджують, що до появи першого живого комп'ютера залишилося менше десяти років. Зважаючи на те, що штучний інтелект у «ВОЛЛ-І» за підсумком виявився злим, варто акуратніше бігти назустріч прогресу, щоб не поставити людство під загрозу.

Джерело