Мандрагора: чому всі боялися цю рослину

Раніше корінь мандрагори за схожість з фігурою людини наділяли магічними властивостями. І недарма: навіть сучасна наука вважає мандрагору унікальною рослиною, інформує Ukr.Media.

Що спільного між собакою та мандрагорою?

Незважаючи на те, що ще з давніх-давен люди знали про лікувальні властивості мандрагори, вирощування, а особливо збирання цієї рослини вважалося вкрай небезпечним заняттям. Справа в тому, що наші предки вірили в те, що якщо корінь мандрагори вирвати з землі, він почне голосно кричати, намагаючись змусити людину посадити його назад. Згідно легендам, від крику мандрагори можна було зійти з розуму або навіть померти.

Саме тому для того, щоб використовувати корінь мандрагори для чаклунства або лікування, люди добували його не самі, а за допомогою домашніх тварин. Найчастіше це були собаки. Складальник кореня, попередньо заліпивши вушні проходи воском, прив'язував один кінець мотузки на шию собаці, а інший – до рослини. Потім собаку приманювали з допомогою ласощів. Таким чином корінь опинявся в руках людини. Зрозуміло, що, почувши нестямний крик мандрагори, тварина одразу падала замертво.

Застосування мандрагори в давнину

Колись корені мандрагори приписували настільки сильні чаклунські властивості, що за зберігання цієї рослини була покладена страта. Проте потяг до швидкого збагачення або зцілення виявлявся сильніше страху смерті.

Мандрагору використовували в якості любовного амулету або оберегу, а також для отримання фінансового благополуччя і влади. Для залучення багатства на корінь одягали одяг і ховали в будинку в недоступному для чужого погляду місці. Іноді рослину діставали, вимочували у вині і навіть, як дорогого гостя, садили за стіл під час прийняття їжі.

Чаклуни радили для залучення уваги представників протилежної статі всюди носити корінь з собою. З мандрагори готували всілякі зілля: як приворотні, так і смертельні. Корінь підвішували над вхідними дверима для захисту від ворогів та заздрісників.

Шамани вживали мандрагору для зв'язку з тонким світом. А лікарі застосовували незвичайний корінь для лікування виразок, пухлин, суглобів, зубного болю, безпліддя та імпотенції. Крім того сік мандрагори додавали у вино і давали напій хворим в якості анестезії перед хірургічними операціями.

Сучасна наука про мандрагору

Мандрагора, навіть на думку сучасних вчених, є унікальною рослиною. Наприклад, узятий із землі корінь мандрагори живе ще близько року і може бути знову висаджений на грядку без будь-якої шкоди.

Крім того, в мандрагорі алкалоїдів містяться властивості, які використовуються в медицині для зняття спазмів, при підвищеній кислотності і для лікування хвороб шлунково-кишкового тракту.

Однак мандрагора все ж дуже отруйна рослина. Тому вживання мандрагори без належного контролю може бути загрозливе судомами, галюцинаціями, втратою пам'яті і навіть летальним результатом.

Джерело