Майновий комплекс колишнього державного підприємства «Нефон» в Одесі повернуто державі, – прокуратура. ФОТО | Події

Зусиллями прокурорів Одеської обласної прокуратури в судовому порядку повернуто у розпорядження держави Єдиний майновий комплекс колишнього державного підприємства «Нефон».

До складу майнового комплексу, що знаходиться на території Одеси, входять: п’ятиповерхова та одноповерхова будівлі, а також дитячий оздоровчий табір «Казковий». Загальна площа об’єктів нерухомого майна складає 7238 м кв. Їх вартість становить понад 200 млн грн.

Встановлено, що майно ЄМК ДП «Нефон» передали в оренду товариству з обмеженою відповідальністю.

Прокурори звернулися до суду з позовною заявою у зв’язку із істотними порушеннями умов договору. Зокрема, орендар несвоєчасно сплачував кошти за користування майном, використовував його не за цільовим призначенням та не забезпечив збереження приміщень. Мова йде про заходи з метою запобігання пошкодженню та псуванню майна, а також дотримання норм протипожежної безпеки. Також не забезпечувалося постійне страхування орендованого майна.

Позов мотивовано і тим, що ТОВ без згоди орендодавця – Регіонального відділення Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях – передало орендоване майно в суборенду.

У травні 2024 року Південно-західний апеляційний господарський суд залишив без змін рішення суду першої інстанції, яким задоволено позовні вимоги прокурора про стягнення з відповідача заборгованості, розірвання договору та зобов’язання повернути державне майно.

Під час розгляду справи суди погодились з доводами прокурора та підтвердили порушення відповідачем істотних умов договору оренди, що є достатніми правовими підставами для його розірвання.

Наразі прокуратура вживає заходи щодо забезпечення виконання судового рішення.

Оспорювані об’єкти нерухомості будуть повернуті у розпорядження держави в особі Фонду держмайна.

За матеріалами Одеської обласної прокуратури

Джерело