Листова сталь 45: методи підвищення міцності

Лист сталь 45 вважається одним із найбільш затребуваним видом вуглецевої сталі завдяки відмінним характеристикам, зокрема показникам міцності та надійності.

Вміст вуглецю в стальних листах 45 складає 0.45%, що створює відмінний баланс між пластичністю і надійністю виготовлених деталей з даного типу матеріалу.

Лист ст45 піддається загартуванню та відпуску, що є одними з найпопулярніших методів підвищення міцності металу. Дані методи дозволяють покращити коефіцієнт надійності деталей в машинобудуванні, у виробництві інструментів та при створенні конструкцій для ремонтно-будівельної галузі.

Універсальність застосування листів сталевих марки 45 сприяє широкому переліку потреб. Та попри відмінні вихідні характеристики, існують технології, як підвищити міцність сплаву, про що мова йтиме далі.

Технології підвищення міцності

Основною причиною необхідності підвищення міцності сталі 45 – її важка зварюваність.

Використовують два способи зварювання:

  • дугове зварювання деталей.
  • точковий спосіб зварювання.

Обидва методи передбачають подальшу термообробку зварного шва.

Дана термообробка – невіднятний крок роботи з листовою сталлю 45, оскільки таким чином знижується ймовірність появи структурних дефектів на місці з’єднання.

Річ у тому, що під час зварювання відбувається перенасичення поверхні металу вуглецем і це істотно впливає на процес загартування металу. Для сталі 45 використовуються соляні ванни для охолодження деталей, що зменшує відсоток утворення окалин та інших структурних дефектів.

Один із найбільш ефективних способів підвищення міцності сталі 45 – термохімічна обробка. Це технологія насичення розчином бору використовується для готових виробів.

Покращення міцності металевих деталей зі сталі 45 трихлористим борним розчином передбачає нагрівання кінцевого стального продукту до температури 870-950°С впродовж тривалого терміну, зокрема, 3-6 годин.

Завдяки даному способу:

  1. Утворюється захисна плівка на заготовці товщиною 0.1-0.2 мм.
  2. Покращується стійкість готової деталі до корозії.
  3. Збільшується термін експлуатації борованих заготовок.
  4. Створюється захист для використання готових деталей в абразивному середовищі.

Варто зауважити, що тонкий шар бору на готових деталях вразливий до ударів і є досить крихким. Саме тому спосіб борування застосовується для прес-форм, деталей насосного обладнання, де ключову роль відіграють показники зносостійкості.

Термічна обробка сталі 45 методом загартування

Важлива характеристика, яка впливає на затребуваність сталі 45 в листах – ціна. Саме тому розробляються різні методи підвищення надійності металевих заготовок, щоб продовжити їй строк експлуатації та збільшити міцність деталей.

Ще один спосіб, як можна покращити надійність та міцність виробів зі стальних листів 45 – це метод загартування та відпуску. Даний метод найчастіше застосовується при виготовленні різного роду інструментів.

Загартування готових виробів вимагає ретельного дотримання температурного режиму на рівні 820-840 °С, а після загартування – охолодження деталей у водному розчині. Відпуск металу здійснюється впродовж 30-40 хвилин в температурному діапазоні 230-330 °С.