Коригував ракетні удари по Дніпру та здав ворогу бойову роботу ППО – засуджено інформатора. ФОТО | Кримінал Дніпропетровщини

За публічного обвинувачення прокурорів Дніпропетровської обласної прокуратури суд визнав винним мешканця м. Дніпра у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану.

Його засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прокурори у суді довели, що засуджений — приватний підприємець добровільно вступив у злочинну змову з представником рф для надання допомоги у підривній діяльності проти України.

Упродовж серпня-вересня 2022 року він фіксував та передавав інформацію про місця базування українських військових, рух техніки Збройних Сил України, місцезнаходження блокпостів, об’єктів критичної інфраструктури, основних дорожньо-транспортних магістралей, залізничних вокзалів на території області.

Крім цього, засуджений повідомив про перебування військових в одній із лікарень міста. 

Проросійськи налаштований чоловік здійснив відеофіксацію роботи ППО по ворожих цілях. Відзнятий матеріал відправив разом із координатами можливого місця пуску ракети засобами протиповітряної оборони ЗСУ.

Також він інформував про результати ракетних обстрілів військовими рф.

Зібрані дані надсилав ворогу з посиланнями на Google Maps через месенджер Telegram. У подальшому вся інформація використовувалася для нанесення ракетних ударів по зазначених об’єктах.

У судовому засіданні чоловік свою вину не визнав.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалось слідчими Управління СБУ у Дніпропетровській області.

За матеріалами Дніпропетровської обласної прокуратури

Джерело