Найкраще місце для зберігання овочів і фруктів взимку — льох. Однак за ним потрібно правильно доглядати. Ми розкриємо вам усі секрети підготовки льоху до зберігання овочів, інформує Ukr.Media.
Робота будь-якого садівника-городника складається з 4 важливих етапів:
- посадки;
- вирощування;
- прибирання;
- зберігання.
Мабуть, найскладніший з них — останній. Саме від нього залежить, чи буде зіпсований результат вашої праці.
Що таке льох
Відразу давайте розділимо два поняття — льох і підвал.
Підвал
Підвал — це частина будинку, яка розташована унизу, під основними приміщеннями. Вона може використовуватися по-різному. Хтось організовує там місця для відпочинку, хтось зберігає непотрібні речі, а хтось — плодоовочеву продукцію. Однак для останньої мети підвал не завжди підходить, тому що там занадто висока температура повітря. Неправильні умови призводять до того, що деякі овочі та фрукти під час зберігання висихають, наприклад яблука, а деякі, такі як картопля, починають проростати.
Льох
Льох — це споруда, розташована окремо, яка призначена для зберігання овочів, фруктів та інших харчових продуктів. Ця споруда може бути наземною, підземною або напівзаглибленою.
Льох краще підходить для зберігання врожаю, ніж підвал, тому що у ньому температура нижча: у будь-яку пору року вона наближена до нуля. Саме завдяки правильному мікроклімату продукти там тривалий час не втрачають своїх поживних і смакових якостей.
Виконаний льох може бути з різних матеріалів. Під час його будівництва використовують дерево, цеглу, каміння і бетон. Якщо сховище зроблене правильно, то, незалежно від матеріалу, там завжди сухо та прохолодно і воно чудово виконує свої функції.
Однак у будь-якого льоху для зберігання овочів можуть виникнути проблеми. Їх кілька: підвищена вологість, цвіль і гризуни. Розберемося з ними послідовно.
Як боротися з вогкістю у льоху
Якщо ви побачили на стінах льоху краплі води, це означає, що у приміщенні підвищений рівень вологості. На нього можуть також вказувати неприємний — затхлий, спертий — запах. Щоб вогкість не переросла у велику проблему, потрібно починати з нею боротися відразу, за появи перших ознак:
Як знищити цвіль у льоху
Якщо у льоху постійно вогко і відсутня вентиляція або вона погана, там може з'явитися цвіль та інші грибки. Якщо ви виявили їх сліди, відразу розпочніть дезінфекцію — знищення усіх збудників інфекцій.
Чим і як можна обробити льох перед закладанням овочів на зиму?
Як захистити льох від гризунів
Гризуни є справжнім головним болем для дачників. Вони не просто знищують або псують урожай, а й стають переносниками небезпечних захворювань.
Що ж потрібно зробити, щоб не допустити мишей та інших шкідників у місця зберігання овочів і фруктів?
Залиште відповідь