Коли пересаджувати орхідею та як зрозуміти, що процедура пройшла успішно

Пересаджувати орхідею рекомендується, коли коріння заповнило горщик і рослині не залишається місця для росту, а також за перших ознак погіршення її стану. Далі ми вам розповімо про основні правила пересадження орхідей, інформує Ukr.Media.

Оптимальний час для пересадження — після закінчення цвітіння, коли в орхідеї починають утворюватися нові пагони. Спекотне літо і період листопада-грудня вважаються несприятливими для цієї процедури. У разі, якщо орхідея відцвіла в цей період, краще відкласти пересадку до весни. Оптимальний ґрунт для пересадження має складатися з великої кількості соснової кори, не містити ґрунту і мати дуже невелику кількість компосту. Вибираючи ґрунт, варто перевірити його якість, взявши трохи в руки. Якщо субстрат якісний, то руки будуть чисті.

Щоразу під час пересадження слід використовувати горщик на 1-2 см більший за попередній. При пересадці орхідеї витягніть рослину з горщика, акуратно очистіть коріння від старого субстрату і ретельно промийте його водою. Видаляйте пошкоджене і гниле коріння. На дно горщика потрібно покласти кілька см дренажу, потім насипати вологий субстрат на 2-3 см нижче країв. Розподіліть коріння рослини і засипте його тим же субстратом до верху горщика. Коренева шийка має бути поглиблена мінімум на 2 см. Успішне пересадження можна визначити, якщо потягнути за листок: орхідея при цьому не повинна випадати з горщика.

Джерело