Кімнатні рослини в будинку по фен-шуй: поради та рекомендації

Будинок, позбавлений рослин, позбавлений і розвитку. Це порожній і холодний будинок. Дана стаття присвячена кімнатним рослинам, які можуть покращити енергетику приміщення, інформує Ukr.Media.

Як розміщувати кімнатні рослини в будинку по Фен-Шуй?

Розподіляти кімнатні рослини і квіти в приміщенні необхідно по зонах, які відповідають першоелементу рослини чи то Вогонь, Земля, Дерево, Метал або Вода.

До стихії Вогню відноситься більшість квітучих червоних рослин. До стихії Землі відносяться жовті квітучі кімнатні рослини або рослини з щільними листами. До стихії Дерева належать соковиті і зелені рослини, зазвичай не квітучі або ті, що не мають великих або яскравих кольорів. Кімнатні рослини з білими квітами відносяться до стихії Металу. Рослини з блакитними, синіми або фіолетовими квітами, так само як і виткі рослини належать до стихії Води.

Схема розташування зон по Фен-Шуй

З даною схемою зрозуміло, якій стороні світу відповідає певна стихія по Фен-Шуй. Наприклад, стихія Води — це північ.

Існує практика корекції слабких або сильних зон самого будинку. Коли потрібно підсилити або послабити зону, можна і потрібно використовувати відповідні коригувальні рослини.

Південні вікна. Це царство світлолюбних (і в основному тропічних) рослин. Тут надзвичайно добре приживаються герані, троянди, гербери, бальзаміни, олеандри. Це прекрасне місце для вирощування янського фізалісу, крихітних троянд, гусманій, бегоній, азалій.

Південно-Західні вікна. Можна сміливо віддавати рослинам, що належать до стихії Землі. Це практично всі кімнатні рослини, які мають жовті квіти, а також гортензії, дрібноквіткова хризантема, різдвяний перець, троянди, айстри, орхідеї.

На Південно-Сході. В зоні Дерева, приживаються і довго радують око узамбарска фіалка, бегонії, каланхое, цикламени, цитрусові, а також всі товстолисті.

На Сході. Непогано приживаються драцени, фікуси, філодендрони, юки, бамбук.

На Заході. Найкраще почувають себе рослини, які бояться жаркого і яскравого сонця: ехмеі, аглаонеми, антуріуми, бегонії, белопероне, більбергії, калатеї, капсикуми, кодієум, кроссандри, куфеї, більшість фікусів, гарденії, гінура, хойі, бальзаміни, маранти, нертери, рипсалидопсиси. Часто на Заході садять гранат. Гранат вважається рослиною, яка може воскресити колишню пристрасть і оновити відносини подружжя. Тому його дуже часто використовують для корекції сімейного життя.

На Північно-Заході. В зоні Металу, непогано приживаються алое і хлорофітум чубатий.

На Північному Сході. В зоні Землі, дуже широкий вибір: всі сукуленти — каланхое, гриновії, седуми, ехеверії, агави, ехіноцереуси, опунції, церопегія, еухорбії, есхинатуси, апорокактус, літопси, дифенбахії плямиста, котиледон, жовтозілля Роулея. Тут будуть добре себе почувати адіантуми, антуріуми, аспарагуси, асплениума, більбергії, калатеї, клівії, драцени, папороті, фікуси, орхідні, сенполії, сансевьера.

На Півночі. Розміщують аспарагуси, драцени, гревиллеї, а також аспидистру високу, філлітіс (листовник) сколопендровий, хлорофітум чубатий, епіпремнум. Всі ці рослини відносяться до першоелемента Вода і люблять вони затінені вікна.

Форма кімнатних рослин по Фен-Шуй

У Фен-Шуй використовують майже всі кімнатні рослини, але є такі, яким надається перевага:

  • Рослини, що мають пишну, округлу форму
  • Рослини з округлим і товстим листям (в основному сукуленти) — вважається, що даний тип рослин приваблює багатство.
  • Рослини з великими яскравими квітами — вважається, що такі рослини дають дому позитивну енергетику і життєву силу.

З пересторогою треба ставитися до наступних типів кімнатних рослин:

  • Рослини з гострим та/або довгим листям.
  • Рослини з шипами і колючками.

Вважається, що така форма листя або наявність шипів може змінити рух енергії Ци у квартирі, а то і зовсім зруйнувати енергетику господарів будинку.

Форма горщиків по Фен-Шуй

Форма горщиків для кімнатних рослин теж має велике значення. Вона може підсилювати або послаблювати певну зону.

Круглі і кулясті горщики відповідають стихії Металу. Вазони кубічної форми відносяться до Землі. Вазони трикутної форми відносяться до стихії Вогню. Вазони прямокутної форми, витягнуті вгору, — до стихії Дерева. Вазони невизначеної геометричної форми з хвилястими краями належать Воді.

Оскільки форма горщику у Фен-Шуй має величезне значення для росту рослин і посилення сектора в хаті, то не варто розміщувати рослини у горщики, які не поєднуються зі стихією квітки. Наприклад, якщо помістити рослину Води у форму Вогню, то навряд чи ваша квітка проживе довго.

Колір горщика по Фен-Шуй

Дуже важливий колір горщика, в якому живе рослина.

Першоелемент Вогонь має червоний або фіолетовий колір. Вода — білий, чорний, синій. Дерево — зелений, бірюзовий. Метал — сріблястий, золотистий, металевий. Земля — оранжевий або жовтий.

Якщо вологолюбну рослину помістити у великий горщик червоного кольору, вона може загинути, тому що червоний, колір Вогню буде конфліктувати зі стихією рослини — Водою. Не можна також поєднувати синій колір горщика з трикутною формою. Рослина в такому горщику теж опиниться між двома конфліктними стихіями і загине.

Джерело