Більшість батьків стикаються з тим, що в період зниження загальної температури повітря діти страждають від переохолодження та хворіють на застудні захворювання. Вони часто супроводжуються загальним нездужанням і кашлем, а отже, батьки змушені вивчати способи боротьби з цими симптомами. У кожній родині вони відрізняються — хтось одразу звертається до лікарів, інші віддають перевагу народним альтернативним методам. Але необхідно пам’ятати, що кашель виникає з різноманітних причин, і підходи до його лікування відрізняються в кожному конкретному випадку. Наприклад, призначення будь-яких ліків потребує попередньої діагностики — за посиланням https://anc.ua/ ви можете знайти велику кількість препаратів, які застосовують у разі кашлю, і для кожного з них є чіткі показання. До того ж більшість народних методів просто не працює, тож не варто витрачати на них час, за який можна було б допомогти дитині одужати. Загалом такі помилки пов’язані з великою кількістю міфів, які існують навколо кашлю. Якщо вірити в них, можна не тільки не допомогти малечі, а й зашкодити здоров’ю. У цій статті ми зібрали для вас розповсюджені хибні думки.
У що не слід вірити, коли йдеться про кашель
Більшість міфів пов’язана з недостатнім рівнем знань про причини виникнення кашлю:
- Кашель — це ускладнення нежитю. Від багатьох людей можна почути, що, мовляв, якщо вчасно не лікувати нежить, інфекція «опуститься нижче» і спричинить симптоми бронхіту. Це не правда. Віруси тропні до слизової окремих ділянок дихальних шляхів, і лікуючи нежить, ніяк не зарадиш розвитку інфекції в нижніх дихальних шляхах. Єдиний можливий вплив — підсилення загального імунітету, який не дозволяє вірусам розмножуватися.
- Кашель — це завжди ураження нижніх дихальних шляхів. Так, бронхіт і пневмонія супроводжуються кашлем, але не кожен випадок цього симптому свідчить про залучення нижніх дихальних шляхів. Він може бути спровокований і запаленням глотки, закиданням шлункового соку в стравохід, проблемами з серцем тощо.
- Якщо є кашель — треба домогтися, щоб він зник. Батьки часто сприймають кашель як причину поганого стану малюка, і думають, що позбутися його — це єдиний шлях до одужання. Але коли дитина кашляє, її бронхи очищуються, виводячи з організму слиз, бактерії та віруси. Якщо пригнічувати кашльовий рефлекс, цей патологічний вміст залишиться у дихальних шляхах і призведе до погіршення стану.
Які є доведені факти
Щоб лікувати кашель правильно, необхідно за призначенням лікаря приймати:
- муколітики та відхаркувальні — щоб полегшити відходження мокротиння (з механізмом їхньої дії можна ознайомитися за посиланням: https://anc.ua/product/lazolvan);
- протикашльові — якщо кашель не пов’язаний із проблемами в дихальних шляхах.
Так ви не зашкодите дитині та допоможете їй швидше одужати.