Каркасно-щитові будинки та дачі

Останні роки в нашій країні стає популярним використання сучасних будівельних технологій. Однією з таких, як в Америці або Канаді, так і у нас в Україні є будівництво щитових будинків. За довгі роки експлуатації такого роду будинків, ця технологія закріпила свої позиції на ринку будівельних матеріалів, і кожен день каркасно щитові будівлі радують власників теплом та затишком.

Ця технологія не така нова, як може здатися на перший погляд. Кілька сотень років тому в Європі зводили щитові будинки. Звичайно, вони не мали таких показників, якими можуть похвалитися сучасні будинки. Однак у 21 столітті технології виробництва будівельних матеріалів зробили величезний стрибок, дозволивши цій технології стати ідеальною для зведення заміських будинків і дач.

Каркасно-щитовий будинок – це тип будови, в якому використовується каркас із дерев’яних або металевих елементів, на який монтуються спеціальні структурні панелі, що називаються щитами. Цей метод будівництва забезпечує міцність, швидкість і відносну легкість у зведенні будинків.

Каркасно щитовий будинок

Каркас може бути виконаний з дерева, металу або інших матеріалів. Це скелетна структура, що забезпечує несучу здатність будинку. Стіни будинку формуються шляхом встановлення спеціальних структурних панелей, що називаються щитами, на каркас. Ці панелі зазвичай складаються з шарів матеріалів, таких як OSB (орієнтовано-стружкова плита) або фанера, з утеплювачем між ними.

Каркасно-щитові будинки в наш час є надійними і довговічними будівлями і практично нічим не поступаються цегляним. До того ж якщо враховувати вартість матеріалів на зведення щитового будинку, то потрібно зауважити, що вона значно нижча за інші види будинків. Мрія про власне недороге комфортабельне заміське житло на основі подібної технології може стати реальністю для наших співвітчизників.

Розглянемо переваги цієї технології:

  • Час, що витрачається на зведення каркасно-щитових будинків під ключ, не можна порівняти з будівництвом цегляних будинків і будинків з бруса. Ця технологія дає змогу зводити будинок за кілька днів, тоді як зведення інших об’єктів із цегли потребуватиме зайнятості будівельної бригади на місяць і довше. Перевагою каркасної технології є використання готових будівельних конструкцій.
  • Матеріал для каркасно-щитових будівель є екологічно безпечними. Їх можна порівняти з таким матеріалом як оциліндрована колода чи брус. Це дає змогу не платити здоров’ям за можливість проживати в такому будинку.
  • Показники енергозбереження подібних матеріалів перевищують показник бетонних і цегляних стін у кілька разів. Якщо порівнювати матеріали за цим показником, то панелі товщиною всього в 16 см аналогічні метру цегляної кладки! Це означає, що в такому будинку буде тепло і комфортно, а економія під час обігріву помешкання буде тільки радувати.
  • Міцність щитових будинків перевищує показники традиційних дерев’яно-каркасних споруд, що дає змогу будувати їх у місцях, де можливе підмивання, усадка або зсув ґрунту. Це важливий аспект при каскадному будівництві будинків або дач.
  • За рахунок малої товщини стіни і її високого показника енергозбереження Ви зможете заощадити до 10% площі, а при будівництві будинку в 90 кв. м., Ви отримаєте додаткові ~9 кв. м. – це майже ціла кімната!
  • Водовідштовхувальні матеріали, які використовуються при виробництві панелей, зберігають панелі сухими і перешкоджають процесу гниття.
  • Не зайвим буде згадати і час, який витрачається на будівництво каркасно-щитового будинку. Його необхідно набагато менше, ніж, наприклад, для зведення цегляного. У випадку з цегляним будинком можуть знадобитися додаткові матеріали, і в разі неточного розрахунку, це все може позначитися на збільшенні часу зведення конструкції, тоді як при замовленні щитового будинку клієнт отримує весь комплект відразу. Зведення такого будинку може зайняти від 5 до 7 днів, а будівництво з повним зовнішнім і внутрішнім оздобленням може займати від 1 до 3 місяців, до прикладу ось цей каркасно щитовий дачний будинок під ключ побудували всього за 2 місяці!
  • Будівництво щитових будинків також позбавляє Замовника виконання бетонних робіт, що позначається на чистоті будівельного майданчика.

У висновку хочеться сказати, що зведення каркасно-щитового будинку вдвічі дешевше, ніж будівництво будинку з цегли тієї ж площі. Цей важливий фактор так само може бути вирішальним під час вибору технології для будівництва будинку, яка може розв’язати не тільки житлові проблеми, а й принести фінансову вигоду.