Тканини для сучасних купальників відрізняються різними фактурами і видами, квітами і фасонами. Матеріал може бути будь-яким, зі стильними вставками на основі синтетичних волокон, як повністю натурального походження. Основними вимогами, яким повинна відповідати хороша тканина для купальників, є еластичність, стійкість до впливу вологого середовища, легкість і гігієнічність. Функція захисту від ультрафіолетових променів не так важлива.
Види тканин для купальників
Тканина для купальників має деякі різновиди:
- Лайкра виступає в якості додаткового матеріалу до бавовняних і шовкових тканин. Лайкра – це синтетичне волокно, що володіє високою еластичністю.
- Поліестер. Його найчастіше використовують для пошиття купальників. Він має високу міцність, не вигоряє на сонці.
- Поліамід – це блискуче синтетичне волокно, яке найчастіше використовується для пошиття модних купальних костюмів і купальників. Поліамід дуже добре підтягує і коригує фігуру, швидко сохне, не вигоряє на сонці і служить дуже довго.
- Тактель – це суміш лайкри і трикотажу. Він дуже приємний на дотик, має високу еластичність і швидко висихає після купання.
- Мікрофібра – еластична і гладка тканина з хорошою повітропроникністю.
Поліамід, поліестер і натуральні тканини з вмістом лайкри ідеально підходять для плавання у водоймах і басейнах. Купальники з тканини тактель найкраще підходять для прийняття сонячних ванн.
Характеристики тканини для купальників
При виборі пляжного костюма більшість жінок звертають увагу на колір, фасон і розмір. При цьому повністю ігноруються властивості матеріалу. Але багато що залежить від тканини, з якої виготовлений купальник: посадка по фігурі, зручність носіння, безпека.
Вимоги до матеріалу:
- Гіпоалергенність: у складі не повинно бути шкідливих компонентів, що подразнюють шкіру і органи дихання.
- Еластичність: необхідні властивості для ідеальної посадки по фігурі.
- Стабільність форми: матеріал не повинен розтягуватися або сідати.
- Стійкість до ультрафіолетового випромінювання: захищає тіло від агресивних променів.
- Гігроскопічність: швидко сохне після намокання.
- Приємний на дотик: матеріал не повинен палити і дратувати шкіру.
- Стійкість до забруднення.
Не менш важливо враховувати, з якої тканини виготовлений купальник з точки зору практичності. Високоякісні тканини служать більше 1 року і не вимагають складного догляду.
Поради щодо вибору
Купальник може бути виготовлений з будь-якого виду тканини, але необхідно враховувати особливості даного виду одягу:
- Алергікам, дітям і вагітним жінкам слід вибирати бавовняний матеріал: повністю натуральний або з синтетичними добавками.
- Якщо вам потрібен купальник, найкраще вибрати той, який виконаний з текстилю з добавками поліаміду, нейлону і лайкри. Вони не розтягуються і не дають усадки і зазвичай добре переносять вплив хлорованої води і морської солі.
- Універсальний варіант – біфлекс з лайкрою. Пляжні купальники з таких тканин довго зберігають свій колір і форму, пропускають повітря, не мнуться і стійкі до забруднень.
- Якщо вам потрібен костюм тільки для засмаги, то підійде з тактеля, мікрофібри.