Які свічки для дому точно не підірвуть ваше здоров’я: поради експертів

Більшість свічок зроблені з парафіну, який є кінцевим продуктом переробки нафти. Після очищення на нафтопереробних заводах парафін зазвичай відбілюють додаванням діоксину, текстурують акроліном і змішують зі стеариновою кислотою тваринного походження, інформує Ukr.Media.

Під час спалювання парафін виділяє толуол і бензол, відомі канцерогени, які можуть спричиняти головний біль, безсоння, зниження розумових здібностей, прискорене серцебиття, сонливість і ураження шлунково-кишкового тракту. Крім того, у багатьох людей розігрітий парафін може викликати свербіж, сльозотечу, а інколи й сильну різь в очах.

Які свічки можна використовувати як альтернативу?

Експерти вважають найбільш безпечними для використання свічки з соєвого воску. Такі свічки практично не виділяють кіптяви, чого не можна сказати про парафінові. Крім цього, вони нетоксичні і горять довше у 2-3 рази, ніж парафінові. Це пов'язано з тим, що температура плавлення свічок із соєвого воску нижча. Безпечними також є свічки, виготовлені з натурального воску: бджолиного, кокосового, пальмового.

Перш ніж запалювати свічку, фахівці рекомендують:

  • перевірити гніт: у ньому не повинно бути металевих ниток, оскільки вони виробляють шкідливі речовини;
  • підрізати гніт, щоб він був не більшим за 5 мм, це дасть змогу свічці рівніше горіти й позбавить зайвого диму та кіптяви.

Чи безпечні ароматизовані свічки?

Ароматизовані свічки не принесуть шкоди, якщо в їхньому складі натуральні ефірні олії. Але при цьому слід враховувати, що ароматизатори (навіть якщо це натуральні ефірні олії) швидко прогорають, сама олія нагрівається, і її хімічний склад змінюється. У разі частого використання аромасвічок можливий розвиток гіперчутливості, шкірних алергічних реакцій і низки інших неприємних захворювань.

Як з'ясували вчені з Університету Меріленда, 80-90% інгредієнтів ароматичних ароматизаторів синтезовано з токсичних речовин: ацетону, фенолу, толуолу, бензилацетату і лимонену. Перед тим як запалити ароматизовані свічки, приміщення потрібно ретельно провітрити, а потім знову зробити це, коли свічки будуть загашені.

Джерело