Як зрозуміти, що кактус пора поливати — простий спосіб перевірки

Не розбираєтеся в рослинах? Не хвилюйтеся, в цьому ви не самотні. На щастя, в кожному садовому магазині ви знайдете рослину, яка прощає багато помилок у догляді. Так, мова йде про кактус. Але навіть ця пустельна рослина, яка не потребує багато вологи, може засохнути, інформує Ukr.Media.

Кактус — одна з найпопулярніших кімнатних рослин. Це справжня прикраса інтер'єру, що надає йому незвичайного характеру. Він запросто переносить посуху і може коштувати копійки. Жити кактус може практично в будь-яких місцях вашої квартири або будинку. Саме тому його наважуються купити багато людей, які не мали раніше справи з кімнатними рослинами.

Однак, це не означає, що кактус не вимагає ніякого догляду і поливу. Навпаки. Пояснюємо, як доглядати і коли їх поливати, щоб рослина постійно радувала своїм здоровим виглядом.

Як доглядати за кактусами?

Кактусові (лат. Cactaceae) — сімейство багаторічних квіткових рослин порядку Гвоздичноцвіті, що включає близько 127 родів і близько 1750 видів, які мешкають переважно в посушливих областях, зокрема й в одній із найсухіших пустель світу — пустелі Атакама. Рослині не потрібно багато води, оскільки надмірний полив може призвести до загнивання коренів і, як наслідок, до повної загибелі. Але й перезволожувати її не можна.

Отже, як поливати кактус?

Найбезпечніше поливати його знизу. Як це зробити? Налийте воду в невелику ємність, а потім поставте в неї горщик з кактусом. Зволоження має тривати не більше 3 хвилин. Повторюйте процедуру тільки тоді, коли ґрунт повністю висохне — безпосередньо перед поливом встроміть палець у ґрунт на глибину 2-3 см. Якщо ви не відчуваєте ні краплі вологи, це ознака того, що рослина потребує поливу.

Не поливайте кактуси водопровідною водою. Для них це може погано скінчитися.
Адже така вода містить багато мінералів, які можуть нашкодити рослині. Найкраще використовувати пом'якшену і злегка солону. Для цієї мети підійде кип'ячена відстояна вода кімнатної температури.

Як прискорити ріст кактуса?

Забезпечте йому відповідне місце. Помістіть його там, де є яскраве світло. Однак не піддавайте його впливу прямих сонячних променів, особливо в спекотну погоду. Навесні і влітку, в період інтенсивного цвітіння, варто підгодувати рослину добривом, призначеним для кактусів. Купити його можна в будь-якому садовому магазині. Повторюйте обробку не частіше одного разу на місяць.

Рослину слід пересаджувати один раз на рік. Універсальний ґрунт або навіть ґрунт для зелених рослин для цієї мети явно не підійде. Виберіть суміш, призначену для кактусів, яка запобігає надмірному скупченню води. Ви боїтеся, що переллєте рослину? Додайте в горщик трохи перліту і помістіть кактус у горщик з дренажем.

Джерело