Вікна — це та складова ремонту, яка встановлюється, як кажуть, «на віки». Ну, якщо не на віки, то принаймні на кілька років чи навіть десятиліття. Тому вони мають бути якісними та довговічними. Повісити на вікна можна звичайні штори або встановити ролети на вікна. Але спочатку потрібно визначитися, як обрати самі вікна, на що звернути увагу. А потім ми підкажемо, які тренди в оформленні віконного простору будуть актуальні цьогоріч.
Сучасні вимоги до вікон
Обираючи нові вікна для встановлення, не варто занадто економити. Краще вкластися в якісну конструкцію надовго, ніж потім міняти профілі кожні кілька років. Ось яким вимогам повинні відповідати сучасні вікна для встановлення у квартирі чи будинку:
- безпека — краще обирати загартоване скло, яке важко розбити, або таке, що має всередині плівку-сітку (як в автомобільному склі) і розбивається на дрібні негострі шматочки;
- термоізоляція — хороша герметичність дозволить економити на опаленні взимку або на кондиціонері влітку, адже вікно не пропускатиме ні холоду, ні спеки з вулиці;
- звукоізоляція — теж залежить від герметичності вікна, що не пропускає зайвий шум з вулиці;
- зручність відкривання та закривання — конструкція фурнітури та ручок повинна бути зручною, щоб навіть дитина могла відкрити вікно і навстіж, і на провітрювання.
Головні тренди у дизайні та оформленні сучасних вікон
Оцінивши якісні параметри сучасних вікон, потрібно подумати і про естетичні. Стандартними та безликими білими пластиковими рамами сьогодні навряд чи когось здивуєш. Хоча і найпростіше вікно можна оформити красиво та оригінально. Але ми вирішили розповісти про головні тренди у дизайні вікон, які ви можете взяти на замітку.
- Кольорові та фактурні рами
Звичайні білі рами нудні. Сьогодні дизайнери інтер’єрів радять звернути увагу на кольорові рами. Обирайте відтінки, які гармоніюватимуть з оздобленням приміщення. Добре виглядають рами, що збігаються за кольором із кольором стін — такий прийом візуально розширює простір. Але можна вибрати і щось яскравіше та неординарніше. Також дуже популярні рами із натурального дерева або його імітації. Фактура дерева створює тепло та затишок у кімнаті, навіть якщо вікно не затягнуте фіранками.
- Панорамні вікна
Це відмінний варіант для приватних будинків, хоча і в квартирі можна встановити панорамні вікна. Якщо боїтеся сторонніх поглядів, тканинні ролети або рулонні штори, захистять також і від сонця. Є варіанти будь-якого розміру та довжини навіть для великих та широких панорамних вікон. Великі віконні отвори і навіть вікна на всю стіну пропускають максимум світла. Їх варто встановити в кімнатах, що виходять на північ, або якщо у вашому районі мало сонячного світла.
- Відсутність важких штор
Традиційні штори поступаються місцем більш сучасним і практичним рішенням в оформленні вікна. Захиститися від сонця чи сторонніх поглядів можна тими самими рулонними шторами, повісити жалюзі, римські штори, віконниці тощо. Всі ці конструкції максимально економлять місце біля вікна та візуально розширюють приміщення. А от важкі портьєри від стелі в підлогу тільки роблять його менше. До того ж штори накопичують багато пилу, а це шкідливо для алергіків чи маленьких дітей.
- Велика кількість зелені
Кімнатні квіти прийнято тримати на підвіконні. Тут їм саме місце — багато сонячного світла, від якого вони ростуть і розквітають. Якщо у вас широке підвіконня, дизайнери рекомендують заповнити його гарними горщиками з кімнатними рослинами. Якщо підвіконня вузьке, рослини можна підвісити прямо на вікно в кашпо або спеціальних підвісних горщиках. Це виглядає оригінально і навіть певною мірою замінює фіранки. Точніше, штори для такого вікна будуть вже не потрібні, оскільки воно декороване зеленню.