Як торгуватися у різних країнах світу

Єгипет

Не варто відвідувати магазини, які радить гід. Тут ціни, як правило, найвищі. Адже гіду йде відсоток від продажів за кожного приведеного покупця. Намагайтеся вибирати магазини подалі від туристичних місць. Не соромтеся торгуватися, ціну можна спокійно збити в 2 рази. Скнарою вас не порахують. Навпаки, добре поставляться, адже ви поважаєте правила місцевої торгівлі і спілкуєтеся з продавцями. Але не поспішайте занадто: і покупець, і продавець отримують задоволення від самого процесу торгу, інформує Ukr.Media.

Туреччина

Аптеки і великі магазини пропонують фіксовані ціни. Натомість у невеликих крамничках можна спокійно поторгуватися. Але не сподівайтеся, що продавець знизить ціну більше, ніж на третину. Зате в процесі торгівлі вас можуть почастувати чаєм та солодощами. Східнf гостинність у турків в крові. У великих туристичних центрах сильно зменшувати ціни не прийнято. Не одягайтеся на шопінг дорого. Турки чудово оцінять вартість вашого гардеробу та аксесуарів, і про знижку можна буде забути.

Індія

У більшості місць про ціну можна домовитися. Не підлягають торгу тільки товари з цінником з позначкою MRP у великих супермаркетах. Торг вести можна, знижуючи ціну в 8-10 разів. Це не стосується тільки району Гоа, де розташовані найбільш розкішні місця відпочинку для багатих туристів.

Китай

Щоб купити річ, не варто поспішати. Будьте готові провести в магазині не менше півгодини. Китайські продавці найбільш недоступні. На дрібні сувеніри знижку вам зроблять. Однак, щоб отримати дисконт на реально вартуючі речі, вам доведеться витратити чимало часу і нервів. Запасіться терпінням, адже співвідношення якість-ціна у багатьох китайських товарів приємно радує.

ОАЕ

Емірати вже не ті. Торгуватися скрізь не вийде. В основному, це базар або невеликі приватні крамнички. Від фіксованої ціни вам можуть зробити знижку максимум у 20%. Не варто наполягати на більшій. Якщо зовсім не збираєтесь купувати, то тим більше не треба заводити запеклий торг. Поважайте свій і чужий час.

Таїланд

Не поспішайте і не дивуйтеся занадто високим цінам. Знизити її можна поступово приблизно відсотків на сорок. Тут торгуватися теж люблять і вміють. Робити це можна практично скрізь. Виняток – магазини при великих фабриках і великі торгові центри з бутиками та брендовим одягом. В іншому ваша вигода залежить від удачі і дипломатичних здібностей.

Йорданія

Можна знайти лавочки з цілком прийнятними цінами, але чим ближче до центру, тим вартість товарів вища. Можна торгуватися, але розраховувати на зниження ціни в кілька разів не варто. Найкраще зайти в магазинчик з нудьгуючим виглядом. Не показуйте, що якийсь предмет вам сподобався. Зверніть на нього увагу проходячи, як би випадково. Зробіть вигляд, що готові його купити, але вам товар не особливо й потрібен.

Греція

Греки люблять торгуватися, особливо під час невимушеної бесіди з прекрасною статтю. Нахабство або напір тут не підійдуть. Мила бесіда з підкресленням схожості культур та інтересів додасть вам привілеїв в очах продавця. Зробіть комплімент країні чи товару. Але скажіть з сумним виглядом, що ціна для вас висока. Можете вирушати до виходу. Якщо вас не спробують зупинити, то на більшу знижку можна не розраховувати.

Джерело