Як прати взуття в пральній машині, щоб не пошкодити його

Прання взуття в пральній машині вже стало звичайним явищем, але часто, виставляючи неправильні режими, ми псуємо взуття. Ось що варто знати, аби цього не сталося з Вами!

Найчастіше виробники взуття заперечують проти машинного прання, щоб застрахуватися від можливих претензій до його якості. Однак при правильній організації процесу з взуттям нічого не трапиться, слід лише пам'ятати, що:

Взуття з текстильним верхом (кеди, кросівки, балетки тощо) чудово піддається пранню, причому його можна прати звичайним порошком або гелем, інформує Ukr.Media.

Для шкіряного взуття знадобляться засоби, спеціально призначені для прання шкіри та хутра, причому воду бажано пом'якшити відповідними засобами, це не тільки підвищить ефективність їх впливу, але і надійно захистить вашу пральну машину.

Як підготувати взуття до прання

Перевірте, чи не потребує ремонту взуття, не відклеїлися якісь деталі, так як під час прання дефекти збільшаться, і взуття може постраждати.

Перед завантаженням взуття в пральну машину:

  • очистіть протектор від забруднень і застряглих каменів, а підошву як слід вимийте;
  • закрийте всі блискавки, застебніть кнопки;
  • устілки і шнурки витягніть – устілки краще прати руками щіткою в мильному розчині.

Режим прання

Кожну пару взуття бажано прати окремо, в крайньому випадку, можна одночасно завантажити дві пари. Це пояснюється тим, що якщо важкої взуття буде багато, вона здатна завдати пральній машині механічні пошкодження: вибити скло, пошкодити ребра барабана і т. п. Тому ж краще відмовитися від віджиму: важка взуття в поєднанні з сильною вібрацією може порушити цілісність машини.

Прання повинно проводитися в спеціальному режимі «Взуття», а якщо його немає, то «Делікатного прання», причому встановити температуру не вище 30°C. Бажано, щоб взуття перебувало у спеціальному мішку або ж старій наволочці. Якщо дотримуватися всіх цих правил, то до взуття після прання повернеться свіжість і виглядати воно буде, як нове.

Як правильно сушити взуття після прання

Якщо не хочете зіпсувати випране взуття, ні в якому разі не сушіть його в сушильній машині, а також близько батарей або обігрівачів – висока температура викличе деформацію взуття. Краще всього сушити його на свіжому повітрі, а в холодну пору року – просто при кімнатній температурі в приміщенні з доброю вентиляцією.

Джерело