Як позбутися гризунів на ділянці та не нашкодити городу

Крім всіляких комах, на наш город роблять набіги і гризуни. Однак використовувати хімікати безпосередньо там, де ви вирощуєте їстівні овочі — ідея не надто вдала. Ми порадилися з експертами та готові розповісти, які засоби захисту від гризунів будуть максимально екологічні та, головне, абсолютно безпечні для вашого врожаю, інформує Ukr.Media.

Котячий запах

Непоганий спосіб віднадити гризунів — поселити на ділянці кота. Причому підійде і сусідський кіт, якого можна заманити смачним частуванням. Багато хто воліє проганяти занедбаних тварин, але ми не радимо цього робити, принаймні пухнастий звір діятиме на нерви вашим хвостатим шкідникам. Але якщо ви не переносите кішок, спробуйте випросити у сусідів котячу шерсть, що залишилася після вичісування, і розподіліть її там, де гризуни найчастіше хуліганять. Після першого ж разу миші подумають, чи варто зв'язуватися з вашим небезпечним городом.

Рослинні відлякувачі

Ще один робочий спосіб — використовуйте трави, які миші та щури просто не виносять. До таких трав можна віднести м'яту, ромашку, полин та коріандр. Можна придбати ефірну олію, яка буде в кілька разів ефективніша за саму траву, оскільки запах олії дуже різкий. Миші не тільки обходитимуть стороною ваші грядки, де ви розкладете змочені в олії ганчірочки, але й взагалі підуть з вашої ділянки.

Пастки з клеєм

Спіймати мишу на клей — безпечно та ефективно. Ви просто розставляєте клейові пастки у проходах грядок. Що привабливо в такій пастці, так це відсутність будь-яких звуків, чим не може похвалитися звичайна мишоловка. Одна така клейова пастка може допомогти в затриманні відразу кількох невеликих особин, правда, якщо ви маєте справу з щурами, клей може не втримати такого великого гризуна.

Джерело